Davis Cup

Najbolji svjetski teniski par donio Hrvatskoj ukupnu pobjedu protiv Mađara, sada slijedi dvoboj s domaćinom

Mate Pavić i Nikola Mektić/Foto REUTERS

TORINO Hrvatska teniska reprezentacija pobijedila je Mađarsku s 2-1 u zadnjem dvoboju skupine završnice  Davis Cupa u Torinu, te će u ponedjeljak u četvrtfinalu igrati s Italijom.

Najbolji svjetski par Nikola Mektić-Mate Pavić donio je Hrvatskoj ukupnu pobjedu nakon što su svladali mađarski par Fabian Marozsan -Peter Nagy s 7-6 (6), 6-2 za sat i pol igre.

U meču lišenom ikakve rezultatske važnosti, Pavić i Mektić su dobili prvi set u “tie-breaku”, a u drugom se ključan pokazao “break” kod 2-1. Kao i u dvoboju s Australcima prije tri dana, hrvatski par opet nije dopustio nijednu loptu za obrat.

Nino Serdarušić je u prvom meču pobijedio Marozsana s 6-4, 6-4 i time teoretski osigurala četvrtinale, da bi potom Marin Čilić doživio poraz s 4-6, 7-5, 6-4 od Zsombora Pirosa.

Hrvatska i domaćin Italija igraju u ponedjeljak od 16 sati.