Liga prvaka

Modrima trebalo više od pola sata da slože suvislu akciju, Majer i Jakić tek u drugom dijelu srušili Omoniju

Davor Petrović

Lovro Majer/Foto PIXSELL

Greška Ciprana je otvorila prostor za Lovru Majera, koji je Dinamu donio prednost, a u završnici je asistirao Kristijanu Jakiću za konačni rezultat

ZAGREB Stadion Maksimir. Gledatelja: 1.500. Sudac: Pawel Gil (Poljska) 6,5. Strijelci: 1:0 Majer (65′), 2:0 Jakić (81′). Žuti karton: Jakić (Dinamo), Kousoulos (Omonia).

DINAMO: Livaković 6,5 – Ristovski 6,5, Theophile 6,5, Lauritsen 6,5, Moubandje 6 – Jakić 6,5, Ademi 6 (43′ Mišić 6,5) – Ivanušec 6 (63′ Kastrati -), Majer 7, Oršić 6 (79′ Čop -) – Petković 5,5 (79′ Gavranović -).

OMONIA: Fabiano 6 – Shehu 6, Lang 6, Hubočan 6, Lecjaks 6,5 – Kousoulos 6, Diskerud 6 (62′ Tzionis -), Gomez 6 – Duriš 5,5 (82′ Kakoullis -), Šćepović 5,5 (82′ Liozou -), Bautheac 5,5.

Početak je donio još jedno indisponirano izdanje igrača u modrom, kojima je trebalo više od pola sata da slože prvu suvislu akciju. S druge strane, Omonia je pokušala iskoristiti zbunjenost suparnika, ali gostujući napadači nisu bili dovoljno koncentrirani za nešto više od udaraca van okvira gola.

Pet minuta prije odlaska na odmor Dinamo je ostao bez Arijana Ademija, koji je ozlijedio mišić natkoljenice.

Nastavak je donio nešto živahniji Dinamo, a samim time i više uzbuđenja pred golom ciparskog prvaka. Međutim, obrambeni blok gostiju bio je vrlo dobro organiziran, a modrim akcijama je ipak nedostajalo malo više tempa i brze distribucije lopte. Uz to, u 62. minuti ozlijeđen je i Luka Ivanušec.

No, ubrzo je greška Ciprana otvorila prostor za Lovru Majera, koji je Dinamu donio prednost, a u završnici je asistirao Kristijanu Jakiću za konačni rezultat.