Kvalifikacije

Mladi Vatreni bili blizu pobjede u borbi za EURO, Grci u 89. minuti iskoristili nesporazum Skočićevih igrača

Davor Petrović

Veldin Hodža/Foto PIXSELL

S obzirom na prikazano, remi je ipak najpošteniji ishod ove utakmice...

GRČKA – HRVATSKA 2:2

Stadion Theodoros Kolokotronis. Gledatelja: 500. Sudac: Tom Owen (Wales) 6,5. Strijelci: 1:0 Sourlis (11′), 1:1 Hodža (23′), 1:2 Ljubičić (67′), 2:2 Koutsias (89′). Žuti kartoni: Sourlis, Kostis (Grčka), Katinić, Hodža (Hrvatska).

GRČKA: Tzolakis 6,5, Chrysopoulos 6, Kostis 6 (od 80′ Belevonis -), Konstantopoulos 6, Kryparakos 6,5, Karamperis 6 (od 46′ Metaxas 6), Kourfalidis 6 (od 60′ Zouglis 6), Kitsos 6, Sourkis 6,5, Koutsias 7, Niarchos 6,5 (od 60′ Kosidis 6).

HRVATSKA: Čavlina 6,5, Sigur 6, Tikvić 6 (od 46′ Grozdanić 6), Katinić 6 (od 46′ Bukvić 6,5), Perković 6, Baturina 6, Hodža 6,5, Sučić 6, Vidović 6 (od 71′ Biuk -), Frigan 6 (od 64′ Ljubičić 6,5 (od 86′ Ivanović -), Šimić 7.

Minute su dijelile vrstu Dragana Skočića u Tripoliju, s time da je s obzirom na prikazano, remi ipak najpošteniji ishod ove utakmice. U 11. minuti je Giannis Niarchos ubacio s desnog boka, a Georgios Koutsias je uz dosta sreće odložio loptu za Vasiliosa Sourlisa, koji je zatresao mrežu prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca.

Hrvatska se ubrzo pribrala i izjednačila je u 23. minuti preko Veldina Hodže, kojeg je sjajnom povratnom loptom proigrao Roko Šimić. Grci su u 52. minuti imali veliku priliku, ali Mauro Perković je uspio izbiti loptu s crte. Kazna za propušteno domaćima je stigla u 67. minuti, kada je iz blizine poentirao Marin Ljubičić, koji se kasnije ozlijedio – 1:2.

Kada se činilo da bodovi odlaze u Hrvatsku, Koutsias je iskoristio nesporazum Perkovića i Nikole Čavline u 89. minuti. Dok su njih dvojica očekivali da će onaj drugi pokupiti loptu, grčki napadač se prikrao i poentirao za izjednačenje.