EP U STRELJAŠTVU

Miran Maričić završio četvrti u gađanju zračnom puškom, Snježana Pejčić se nije uspjela plasirati u finale

Miran Maričić/Foto: PIXSELL

Brončanu medalju ruski strijelac Vladimir Maslenikov, koji je u borbi za broncu nadmašio Mirana Maričića za četiri desetinke kruga. Maričića je boljeg rezultata koštao 13. metak u finalu, kojim je pogodio samo 9,2 kruga.

OSIJEK Hrvatski strijelac Miran Maričić osvojio je četvrto mjesto u gađanju zračnom puškom (10 m) na Europskom prvenstvu u Osijeku, na kojem su u ponedjeljak započela natjecanja u seniorskoj konkurenciji.

Europskim prvakom postao je Mađar Istvan Peni, koji je u raspucavanju bio bolji od Izraelca Sergeja Richtera. Naime, obojica su finalni dio natjecanja završili s 251,3 kruga, što je novi europski rekord, pa je o zlatu odlučivao još jedan, dodatni metak. Mađar je pogodio 10,7 kruga, a Richter 10,3 kruga i tako osvojio srebrno odličje.

Maričić je u jutarnjim kvalifikacijama imao sedmi rezultat (627,2 kruga), a u finale ušao sa samo 0,2 kruga boljim rezultatom od devetoplasiranog. Borna Petanjek i Petar Gorša imali su isti rezultat (625,1) što im je bilo dovoljno za 25. i 26. mjesto.

Nova europska prvakinja u gađanju zračnom puškom je Francuskinja Oceanne Marianne Muller koja je u finalu pogodila 251,5 krugova. Srebro je osvojila Belgijka Jessie Kaps (250,2), a broncu Talijanka Sofia Ceccarello. Dvije prvoplasirane izborile su i normu za nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U finalu nije bilo hrvatskih predstavnica. Snježana Pejčić je s rezultatom 624,2 kruga osvojila 28. mjesto, a za ulazak među osam najboljih trebao je rezultat 627,9.

Marta Zeljković je osvojila 37. mjesto (623,3), a Tanja Perec je bila 54. (621,0) u konkurenciji 93 streljačice.

U konkurenciji strijelaca zračnim pištoljem, kako kod žena, tako i kod muškaraca, nitko od hrvatskih predstavnika nije izborio finale. Vlatka Pervan je bila najbolja hrvatska predstavnica osvojivši 30. mjesto s 568 krugova, a za finale je trebalo 574. Željko Posavec je s 575 krugova imao 22. rezultat u kvalifikacijama, a za finale je trebalo pogoditi 579.