Plivanje

Meri Mataja uzela srebro i dvije bronce trećega dana PH-a u Zagrebu, riječkim plivačicama i plivačima još četiri medalje

Katarina Blažević

Meri Mataja/V. KARUZA

ZAGREB Sedam medalja osvojili su riječki plivači te plivačice trećega dana seniorskog prvenstva Hrvatske u Zagrebu. Meri Mataja (Kantrida) osvojila je srebro na 50 metara slobodno s vremenom 26.89, a utrku je kao brončana s osam stotinki lošijim vremenom završila Tina Čudina (Nevera).

U istoj se disciplini srebrom okitio Marin Ercegović iz Primorja (22.73). Mataja je, uz srebro, osvojila i broncu na 100 metara prsno (1:13.57), kao i na utrci 50 metara leđno (30.73), gdje je do srebra doplivala Mihaela Vještica (Nevera) s vremenom 30.38. Peto je mjesto dohvatila Lorenza Kobaić iz Nevere, dok je Hana Knežević iz Primorja zauzela peto mjesto na 200 metara delfin.

Do bronce su došle plivačice Nevere na 4×100 slobodno (Mance, Vještica, Kobaić i Čudina), dok su četvrte bile Primorjašice (Ivanović, Morić, Knežević, Bobanović). Tina Čudina (Nevera) je zauzela četvrto mjesto na utrci 100 metara prsno, Lucija Grgurić (Nevera) peto, Marta Morić (Primorje) šesto, a Rea Kozeljac (Nevera) sedmo.