Ligue 1

Lovrenov Lyon srušio PSG na Parku prinčeva, Barcola odlučio pobjednika

PARIZ U derbiju 29. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na Parku prinčeva pobijedio PSG sa 1-0, a jedan od najboljih igrača u pobjedničkim redovima bio je bivši hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.

Zanimljivo, susret je kasnio 10 minuta jer je autobus s igračima Lyona zapeo u prometu na putu do pariškog stadiona.

Derbi je odlučio gol Bradleyja Barcole u 56. minuti utakmice.

Gosti su sjajnu priliku za vodstvo imali i u 38. minuti, međutim Alexandre Lacazette nije realizirao jedanaesterac. Napadač “lavova” je pogodio stativu. Bio je to njegov sedmi promašeni kazneni udarac u dresu Lyona od 31 pokušaja.

Kazneni udarac su tražili i domaćini u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Nuno Mendes ubacio s lijeve strane pogodivši iz blizine u ruku Lovrena. Međutim, sudac Francois Letexier je nakon VAR provjere donio odluku kako nema govora o jedanaestercu.

Lovren je za Lyon podigrao cijeli susret i bio je među najboljim pojedincima gostujućeg sastava.

Bio je to drugi uzastopni domaći ligaški poraz pariškog sastava nakon što je 19. ožujka izgubio i od Rennesa sa 0-2, te drugi poraz od Lyona na Parku prinčeva u posljednjih 15 utakmica.