LIGUE 1

Loš početak sezone za hrvatskog stručnjaka: nakon remija s Nantesom Kovačev Monaco izgubio od Lorienta

Niko Kovač/Foto REUTERS

Pobjednički pogodak za Lorient postigao je Nigerijac Terem Moffi u 31. minuti iz kaznenog udarca.

LORIENT Momčad Lorienta pred svojim je navijačima svladala Monaco s 1-0 (1-0) u utakmici 2. kola francuskog nogometnog prvenstva te privremeno izbio na vrh prvenstvene ljestvice sa četiri boda.

Momčad Nike Kovača je dominirala većim dijelom utakmice, ali nije pronašla način kako probiti čvrstu obranu domaće momčadi. Monaco je u prvom kolu na svom travnjaku odigrao samo 1-1 protiv Nantesa i s jednim bodom je na 16. poziciji.

U subotu su na rasporedu dvije utakmice 2. kola, a sastaju se aktualni prvak Lille i Nica (17 sati) te Paris Saint-Germain i  Strasbourg (21 sat).