Serie A

Lookman pogodio za tri boda Atalante kojom se njegova momčad izjednačila na vrhu s Napolijem

BERGAMO U susretu osmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je u Bergamu pobijedila Fiorentinu sa 1-0 izjednačivši se na vrhu ljestvice s Napolijem.

Oba sastava sada imaju po 20 bodova, a Napoli za tri gola bolju razliku pogodaka.

Atalanta je Fiorentinu slomila u drugom poluvremenu, a pogodak odluke zabio je Ademola Lookman u 59. minuti na asistenciju Luisa Muriela.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 56. minute.

Kasnije se još sastaju Juventus – Bologna, a u ponedjeljak Verona – Udinese.

Na ljestvici vodi Napoli sa 20 bodova, koliko ima i Atalanta na drugom mjestu, dok Lazio i Milan imaju po 17 bodova.

Fiorentina je na 11. mjestu s devet bodova, a na začelju je Sampdorija s dva boda.