Četvrta NL NS Rijeka

Lokosi s devetoricom posustali na Kantridi, Veli Vrh preokrenuo u završnici i uzeo tri boda

BEZ BODOVA U GOLIJADI - Florian Fumić u dvoboju s Enverom Kunićem/Foto A. KRIŽANEC

Uoči ulaska u sam finiš, u 86. minuti, gosti su povukli poteze koji su se pokazali matnima, kada je s desne strane Ismar Hairlahović došao pred vrata i onda pogodio cilj - 3:4

RIJEKA Utakmica 9. kola Četvrte NL NS Rijeka: Lokomotiva – Veli Vrh 3:4 (1:1). Stadion Kantrida. Gledatelja 100. Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo) 5. Pomoćnici: Rožman (Rijeka) i Nikolić (Poreč). Strijelci: 1:0 Pičuljan (6’), 1:1 Antanasković (43’), 1:2 Hairlahović (52’), 2:2 Pičuljan (74’ – 11 m), 3:2 Žarić (82’), 3:3 Benčić (84’), 3:4 Hairlahović (86’). Žuti kartoni: Žgomba (Veli Vrh). Crveni kartoni: Andrić 66’, Vidas 90’ (Lokomotiva).

LOKOMOTIVA: Jurišić 6, Smiljanić 5,5 (od 67’ Randelj -), Vidas 6, Stojković 5,5, Valenčić 5,5 (od 56’ Žarić), Šušnjar 6 (od 56’ Krmpotić -), Shabanov 5,5, Sablić 5 (od 90’ Perković), Pičuljan 6,5, Andrić 6, Fumić 6.

VELI VRH: P. Vujica 5,5, Pereša 5,5, (od 46’ Špelić 6), Malobabić 5,5, Bogdan 6, B. Vujica 6, Škaro 6, Hairlahović 6,5, (od 90’+2’ Kuftić -), Kunić 6,5 (od 74’ Žgomba -), Benčić 6, Beviakva 5,5 (od 84’ Prepelec -), Antanasković 6.

Borbeni mladi riječki Lokosi na koncu su posustali, nisu izdržali s devetoricom utrku s kvalitetnijim gostima, Velim Vrhom. Kod vodstva gostiju 2:1 u 66. minuti Riječani su ostali s igračem manje nakon gužve u njihovom šesnaestercu, tada je u buketu igrača sudac Kristijan Radovan prišao domaćem istaknutom braniču Davidu Andriću i pokazao mu crveni karton zbog vrijeđanja.

Poletna mladost Lokosa je, međutim, na to itekako reagirala, ubrzo je dva puta zatresla gostujuću mrežu. U prvom slučaju, u 74. minuti prekršajem je zaustavljen poduzetni Florian Fumić, dosuđen je jedanaesterac, koji je za svoju »doppiettu« Ivan Pičuljan pretvorio u izjednačenje. Nošeni tim zaletom na travnjaku Kantride, dok su se u blizini neki još kupali i sunčali u,terminu sieste poslije ručka, domaćini su prešli u vodstvo u 82. minuti nakon što je Željko Žarić jedan centaršut skrenuo glavom u mrežu.

U utakmici »spuštenih gardova« to nije bio kraj vatrometa već najava novih golova, sve u igri kada je, nakon što je njegova momčad ekspresno primila dva pogotka, isključen i drugi domaćin, Matija Vidas, kojem je sudac najprije pokazao žuti, a onda i crveni karton. Inače, Veli Vrh je u 84. minuti došao do trećeg i posljednjeg izjednačenja kada je nakon kornera Benčić glavom skrenuo loptu u mrežu Lokomotive. Uoči ulaska u sam finiš, u 86. minuti, gosti su povukli poteze koji su se pokazali matnima, kada je s desne strane Ismar Hairlahović došao pred vrata i onda pogodio cilj – 3:4.