Uvjerljivi Redsi

Liverpool preko Arsenala došao do finala Liga kupa, presudili Jota i Alexander-Arnold

Liverpool je bio bolji u Londonu te je mogao pobijediti i većom razlikom. Podsjetimo kako se Chelsea ranije u finale plasirao nakon ukupnih 3-0 (2-0 i 1-0) protiv Tottenhama.

LONDON U finalu engleskog Liga kupa igrat će nogometaši Chelseaja i Liverpoola koji je ovog četvrtka s 2-0 slavio na Emirates stadionu protiv Arsenala.

Bilo je to Liverpoolu dovoljno za finale nakon što je prva utakmica, odigrana na Anfieldu, završila bez golova.

Liverpool je bio bolji u Londonu te je mogao pobijediti i većom razlikom. Kako god, domaćinu su presudili Alexander-Arnold i Diogo Jota. Prvi je dva puta asistirao, dok je Portugalac dva puta zabio, u 19. i 77. minuti, za slavlje Liverpoola i prolaz u finale.

Arsenal je utakmicu završio s desetoricom nakon dva žuta kartona Parteyja u 87. i 90. minuti.

Podsjetimo kako se Chelsea ranije u finale plasirao nakon ukupnih 3-0 (2-0 i 1-0) protiv Tottenhama.

Liverpool će loviti devetu titulu u Liga kupu. Trenutačno su rekorderi upravo klub s Anfielda i Manchester City koji imaju po osam naslova. Pet puta su pobjednici bili Aston Villa, Chelsea i Manchester United.