Prva liga košarkaša

Kvarnerovci napravili korak unazad u borbi za Ligu za prvaka, mlada ekipa Jazina imala i “plus 20” protiv Riječana

Katarina Blažević

Gvido Guštin/Foto S. DRECHSLER

Neočekivano su teško Riječani poraženi protiv momčadi koju, uz iskusnog Lovru Bašića i Dina Radoša, čine juniori i kadeti Zadra

RIJEKA Susret 16. kola Prve lige košarkaša: Jazine Arbanasi – Kvarner 2010 85:74 (20:16, 23:14, 22:21, 20:23). Dvorana 3 SC Višnjik. Gledatelja: 20. Suci: Hordov (Zadar), Bralić (Šibenik), Modrić (Zadar).

JAZINE ARBANASI: Paponja, Sikirić 6 (2-2), Matulina 15 (4-5), Beljan 6, Njegovan 2, Bašić 26 (3-4), Klarica 15 (1-3), Zagoršak, Lukić, Karamarko, Radoš 15 (2-2), Atelj.

KVARNER 2010: Štemberger 21 (2-4), Jashari 8 (3-3), Perković 15 (4-4), Vranković 2, Guštin 11 (1-2), Delpin 2 (0-2), Drljača, Jadrijev, Cvitković 2, Krulčić 3 (1-2), Bart 10, Jakšić.

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su u gostima kod mlade ekipe Jazina Arbanasa, čime su napravili korak unazad u borbi za plasman u prvih šest, odnosno Ligu za prvaka. Ipak, Kvarnerovci i nakon ovog poraza drže peto mjesto ljestvice, ali pobjedom nad Zadranima već bi bili na četvrtoj poziciji.

Neočekivano su teško Riječani poraženi protiv momčadi koju, uz iskusnog Lovru Bašića i Dina Radoša, čine juniori i kadeti Zadra. Kvarnerovci su dobro otvorili susret i bili u plusu prvih šest minuta, nakon čega je Matulina realizirao tri slobodna bacanja i položio dva poena za prvo vodstvo domaćina 13:12.

Nakon toga su Jazine odvele utakmicu u jednom smjeru, u drugoj četvrtini su na krilima Bašića nadigrali Kvarnerovce, u trećoj dionici imali i plus 20… Riječanima je, posebice u obrani, nedostajao Jadrijev, koji se istaknuo u zadnjih nekoliko utakmica, ali je protiv Jazina uspio odigrati tek tri minute.