Prva liga košarkaša

Kvarner 2010 uvjerljiv protiv Samobora: Na krilima Jasharija i Jadrijeva do devete pobjede sezone

Katarina Blažević

DOBRA PARTIJA - Elham Jashari/Foto Arhiva NL

Riječani su slavili zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini. Jadrijev i Jashari ubacili po dvije trice u ključnim trenucima

RIJEKA Susret 15. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Samobor 92:70 (31:26, 15:20, 23:7, 23:17). Dvorana mladosti. Gledatelja: 30. Suci: Lenac, Žagar (obojica Rijeka), Koraca (Poreč).

KVARNER 2010: Štemberger 15 (6-7), Delpin 5, Jadrijev 18 (0-1), Guštin 12, Perković 9 (4-4), Bart 11 (3-3), Jashari 18 (2-5), Cvitković 4, Krulčić, Vranković, Jakšić, Volčanšek.

SAMOBOR: Škara 8 (2-3), Ivanković 5, Šola 20 (2-3), Šuvak 12, Macner 9 (3-4), Sedlar (0-2), Barešić, Rašić 3 (1-2), Karamatić, Mustafić, Kramarić 10 (6-7), Kalpić 3.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su u prvom domaćem susretu u ovoj kalendarskoj godini i drugi put u sezoni svladali Samobor. Nakon gostovanja u trećem kolu Kvarnerovci su put Rijeke otišli s “plus 10”, a ovoga puta pobjeda je izborena s visoka 22 poena razlike. I to zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini. Na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom (46:46), iako su domaći igrači na početku druge četvrtine imali prednost od osam poena nakon trice Jadrijeva (34:26), kao i tri minute kasnije kada je Cvitković pogodio za 39:31.

Ali gosti su polako smanjivali zaostatak, sve dok Ivanković gostima nije donio prvo izjednačenje (43:43). U tim trenucima Kvarneru 2010 nije išao šut, redom su trice promašivali Štemberger, Bart, Delpin… U trećoj dionici igre Samobor je prvi došao do vodstva, ali potom su se uloge značajno zamijenile. Domaći su igrači sjajno obrambeno pritisnuli goste, Šola je zaradio i četvrtu osobnu pogrešku te su gosti u tih deset minuta ubacili samo sedam koševa. S druge strane, Kvarnerovci su nizali poene, a odlične su partije imali Jadrijev i Jashari.

Obojica su ubacila po dvije trice u ključnim trenucima kada su se Riječani odvajali od Samobora, trener gostujuće momčadi rotacijama je pokušao prodrmati svoje igrače, ali nije uspio. Nakon serije Kvarnera 11:2 početkom zadnje četvrtine, Samobor je do kraja susreta uspio tek smanjiti zaostatak za domaćima. Jashari i Jadrijev su predvodili Kvarnerovce, svaki je ubacio po 18 poena, Štemberger je odmah iza njih s 15 poena i pet asista.