Košarka

Kvarner 2010 s 22 trice torpedirao Puljane za osminu finala Kupa “Krešimir Ćosić”

Ivica Cerovac

Courtney Fells/Foto M. KOMINA

Gosti iz Rijeke odmah su se nametnuli, iskoristili činjenicu da im domaći košarkaši ne mogu parirati te pretvorili utakmicu u šuterski trening

PULA Finale Kupa Krešimir Ćosić za regiju zapad: Pula 1981 – Kvarner 2010 70:128 (16:26, 17:36, 26:26, 11:40). Dom sportova »Mate Parlov«. Gledatelja: 100. Suci: Dalibor Lenac (Rijeka), Daniel Koraca (Poreč), Vedran Patača (Rijeka).

PULA 1981: Vučinić 8, Milivojević 3, L. Damjanac, Mionni 2, Marić 25 (3-3), Škare 4, Belina 7, Maurović, Ostojić 13 (2-4), F. Damjanac, Škarica 8, Šimac.

KVARNER 2010: Vujasinović 9 (1-2), Fells 23 (1-1), Štemberger 8 (2-2), Vucić 15 (1-2), Čakarun 2, Lisica 8 (2-2), Zelanto 20 (3-3), Smojver 16, Kostić 15, Đugum 2, Marinelli 10.

Tri poena: Pula 1981 8/30 (Marić 4, Vučinić 2, Milivojević, Belina), Kvarner 2010 22/38 (Fells 4, Smojver 4, Kostić 3, Štemberger 2, Marinelli 2, Vujasinović 2, Lisica 2, Vucić 2, Zelanto).

Gosti iz Rijeke odmah su se nametnuli, iskoristili činjenicu da im domaći košarkaši ne mogu parirati te pretvorili utakmicu u šuterski trening i zasipali domaći koš iz svih pozicija i na sve moguće načine. Da stvar po Puljane bude još gora, služio ih je šut te su pogodili 22 trice iz 38 pokušaja, a da Smojver nije promašio prvih šest pokušaja iza linije 6,75 metara, nakon čega je u završne četiri minute nanizao četiri trice, postotak šuta bi im bio još bolji.

S tri trice iz pet pokušaja držao je Marić pulsku momčad u životu tijekom prve četvrtine, u čijoj posljednjoj minuti je Marinelli s dvije trice donio gostima »plus deset« (16:26). U drugu četvrtinu Riječani su ušli s novom petorkom, koja je nastavila puniti domaći koš (19:40 – 15’)…

U posljednjih deset minuta Riječani su odlučili još malo dodati gas te su domaću momčad na konačnih »minus 58«.