Prva liga

Kvarner 2010 još uvijek neporažen na Trsatu. Mladost zaprijetila u trećoj četvrtini, ali Riječani stigli do šestog slavlja

Katarina Blažević

Courtney Fells/Foto S. DRECHSLER

RIJEKA Susret 8. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Mladost 86:76 (23:15, 21:19, 14:27, 28:15). Dvorana mladosti. Gledatelja: 150. Suci: Đuraki, Zrnić i Žagar (Rijeka).

KVARNER 2010: Fells 31 (5-5), Delpin 9 (4-4), Vucić 7, Naletilić 18 (1-2), Damjanović 2, Štemberger 3, Jashari, Pepelar, Cvitković 16, Kostić, Baćac Simper, Matić.

MLADOST: Zanki 10 (2-2), Mršić 17 (1-1), Ljubičić 10, Čolak 6, Matleković 3 (1-2), Ogrizović 13, Zemljić, Pavković, Volčanšek, Akrap, Turk, Bilić 17 (2-3).

Košarkaši Kvarnera 2010 još uvijek su neporaženi na Trsatu ove sezone. Riječka je momčad protiv Mladosti, druge momčadi Cedevite Junior, upisala i šestu pobjedu u osmom ligaškom kolu. Tek su u trećoj četvrtini ipak iskusniji i kvalitetniji Kvarnerovci dopustili gostima da preuzemu konce igre u svoje ruke i preokrenu rezultat.

Crna rupa Kvarnera, a sjajni niz 20:2 Mladosti, doveli su do rezultata 46:54. Imali su i na startu zadnje dionice igre gosti prednost od tri poena (58:61), ali Naletilić i Fells su s deset poena vratili vodstvo domaćinu (68:64). Isti je dvojac bio precizan i pri kraju utakmice kada je Mladost opet pritisnula i uspjela doći na “minus pet” (77:72).

Naletilić je tricom za 82:76 minutu i pol prije kraja riješio pitanje pobjednika. Amerikanac Fells je bio prvi strijelac susreta s 31 poenom, dok je Naletilić uz 18 poena dodao osam asista, a Vucić njih sedam uz 11 skokova i sedam koševa.