Košarka

Kvarner 2010 bez Štembergera i Damjanovića upisao 13. ligašku pobjedu, druga ekipa Cedevite namučila Riječane

Katarina Blažević

Courtney Fells/Foto S. DRECHSLER

Druga momčad Cedevite Junior cijelu je utakmicu puhala za vrat Riječanima, koji se nikako nisu mogli odvojiti na više od pet poena prednosti

ZAGREB Susret 19. kola Prve lige košarkaša: Mladost – Kvarner 2010 88:95 (18:23, 21:22, 26:23, 23:27). Dom košarke Cedevita. Gledatelja: 20. Suci: Perlić, Findri i Čičin Šain (svi Zagreb).

MLADOST: Zanki 23 (2-4), Mršić 9 (4-4), Bilić 21 (2-2), Čolak 5, Matleković 5 (3-6), Bogdanović 8 (0-2), Ogrizović 12, Zemljić, Pavković, Volčanšek, Turk, Ljubičić 5 (1-2).

KVARNER 2010: Fells 24 (4-4), Vucić 15 (2-4), Zovko 8 (2-2), Naletilić 13 (5-6), Kučan 25 (8-9), Delpin, Pepelar, Cvitković 7 (1-1), Kostić 3, Baćac Simper, Matić.

Mlada zagrebačka ekipa dobro je namučila iskusnije goste iz Rijeke, koji su u prvom susretu nakon četvrtfinala SuperSport Kupa “Krešimir Ćosić” nastupili bez kapetana Štembergera i centra Damjanovića, ali pobjeda je ipak pripala Kvarneru 2010.

Druga momčad Cedevite Junior cijelu je utakmicu puhala za vrat Riječanima, koji se nikako nisu mogli odvojiti na više od pet poena prednosti. Tek je Kučan u drugoj četvrtini tricom donio “plus 10” (35:45), koji doduše nisu dugo trajali jer je Mladost imala šuterski raspoloženog Zankija (23 poena, pet trica).

Obje su se momčadi u prvom poluvremenu više oslanjale na dalekometne šuteve, a Bilić je i u zadnjoj četvrtini tricom smanjio na samo poen zaostatka (76:77). Uzvratio je ipak Fells s pet poena, a potom je dvije i pol minute prije kraja lijepo uposlio Cvitkovića u reketu – 76:85. Doduše, opet su borbeni Zagrepčani uzvratili serijom 6:0 u završnici koju su obilježila slobodna bacanja, ali Riječani više od toga nisu dopustili.

Do trinaeste ovosezonske ligaške pobjede Kvarner su predvodili Fells s 24 poena i 12 skokova te Kučan s 25 ubačaja i sedam skokova, dok se nakon ozljede polako u formu vraća i Vucić (15 poena, šest skokova).