Prva liga rukometaša - Jug

Kozala u dramatičnoj završnici pobijedila Kaštelu, uvjerljiva pobjeda Senja

Dino Islamović/Foto: arhiva NL

KOZALA – RIBOLA KAŠTELA 30:29

RIJEKA – Utakmica 16. kola Prve lige rukometaša – Jug: Kozala – Ribola Kaštela 30:29 (19:16). Dvorana Dinko Lukarić. Suci: Baić i Šulekić (oba Novska).
KOZALA: Baldo, Braut 5, Islamović 5, Balas 2, Kokan 2, Kezić 1, Dizdar 3, Sertić, Tomaš 7 (1), Kosanović, Milih 3, Schlagenhauf, Mikuličić, Deželjin 2, Loparac, Potočnjak.
RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Džakula, Milas 1, Čičmir, Milković, Malnar, Krokar 4, Cvjetković 2, Čajić 2, Olić, Pavičić 7 (2), Mihanović, Vukić 7 (1), Fistonić, Vujičević 2, Bešker 2.
Isključenja: Kozala 4, Ribola Kaštela 4 minute. Sedmerci: Kozala 2 (1), Ribola Kaštela 4 (3).

Rukometaši Kozale su se na kraju radovali kada su u dramatičnom finišu uspjeli pogoditi mrežu Ribola Kaštele i ostvariti drugu pobjedu zaredom nakon uspjeha u susjedskom derbiju sa Senjom. Domaćini su odlično krenuli u susret i poveli s tri pogotka razlike, povećali su prednost čak na 15:9. Tada su stali, uz to su počeli griješiti pa su se dalmatinski gosti primaknuli na 19:16. U nastavku su gosti stigli na gol zaostatka i tako je bilo sve do dramatičnog finiša. Gosti su izjednačili, imali su i napad za pobjedu, no pogriješili su tek šest sekundi do kraja. Kozalčani su reagirali munjevito, u brzoj kontri Mateo Milih je pogodio za 30:29 i donio pobjedu igračima trenera Tadeja Široke.

RUDAR LABIN – SENJ 27:32

LABIN – Utakmica 16. kola Prve lige rukometaša – Jug: Rudar Labin – Senj 27:32 (10:12). Dvorana Franko Mileta. Suci: Čačić i Josić (oba Zagreb).
RUDAR LABIN: Murselović, Kokot, Derossi 1, Tomičić, Jurman 7, Lazar, Vozila, Štucin 3 Dželili, Ratkajec 12 (3), Mandić, Jelušić 3, Šting, Kostić 2, Lukšić, Franković 2.
SENJ: Nekić, Vukšić 6, Katić, Grozdek 6, I. Barbić 6 (2), Krajcar 5, Čulinović, Zrinski, Francetić 2, Katić 2, Krmpotić 1, A. Barbić, Stanić 4, Ćosić, Jeličić.
Isključenja: Rudan Labin 12, Senj 10 minuta. Sedmerci: Rudar Labin 3 (3), Senj 2 (2).

Iskusni vratar Darko Jeličić i ostali senjski gosti osladili su se uspjehom u Labinu osvojivšio važne bodove u borbi za ostanak u derbiju začelja. Nakon početnog snalaženja »uskoci« su dobro reagirali, ostvarili su preokret i dobili poluvrijeme 12:10. Novi nalet senjske bure dogodio se u nastavku, kada je Antonio Stanić u 45. minuti povisio na 21:16 i najavio gostujući uspjeh. Senjani su kontrolirali situaciju do kraja i na kraju kišom golova uvjerljivo slavili 32:27.

MORNAR CRIKVENICA – KARLOVAC 26:28

CRIKVENICA – Utakmica 16. kola Prve lige rukometaša – Jug: Mornar Crikvenica – Karlovac 26:28 (15:16). Gradska dvorana u Crikvenici: Suci Duspara i Rogić (oba Velika Gorica).
MORNAR CRIKVENICA: Viskić, Mataija, Oroši, Derossi, Huljina 3, Pikec 5, Smojver 4 (2), Rak, Mijić, Mozetič, Stupar, Turčinov, Domijan 1, Čupić 4, Matejčić 3, Lušić 6 (3).
KARLOVAC: Radočaj, Horvat 1,Domagoj Smojver 5, Begić 2, Frketić, Makarun, Baršić 1, Bačić 2 (1), Hrvojević 1, Mrljak 1, Magdić, Rukavina 6, Domjančić,Dominik Smojver 9 (2), Glumac.
Isključenja: Mornar Crikvenica 6, Karlovac 12 minuta. Sedmerci: Mornar Crikvenica 6 (5), Karlovac 3 (3).

Karlovčani, veliki favoriti susreta u Crikvenici, umalo su ostali praznih ruku. Domaći davljenici do samoga su kraja držali korak s gostima, nepunih pet minuta prije kraja susreta izjednačili su na 26:26. U finišu ipak nisu uspjeli, Karlovac, drugoplasirana ekipa, postigla je dva gola za konačnih 28:26.