Premijer liga

Košarkašice FSV-a pružile odličan otpor lidericama lige, druga četvrtina odlučila pobjednika

Katarina Blažević

Ivona Krakić/Foto A. MAKSIMOVIĆ

ZAGREB Utakmica 6. kola Premijer lige košarkašica: Medveščak – FSV 68:47 (21:18, 18:7, 18:12, 11:10). SD Dubrava. Gledatelja: 25. Suci: Kumrić, Štampalija i Ružić.

MEDVEŠČAK: Nejašmić 23 (5-5), Soldo 5 (1-2), Mamić 9 (5-7), Jakovljević 8 (2-2), Mateković 13 (3-6), Medić, Budimir, Terze 4 (2-2), Bilić-Prcić, Brkičić, Maršić 3 (1-2), Maričić 3 (3-4).

FSV: Bašek 2, Kajfeš 8, Trehub 16 (4-6), Brajac 5 (3-4), Krakić 12 (3-4), Ratković, Vidović, Jurčić, Šporčić, Brandić 2, Tuftan 2.

Na kraju se piše očekivana pobjeda još uvijek neporažene ekipe Medveščaka, ali košarkašice FSV-a su pružile odličan otpor na zagrebačkom parketu. Riječanke su držale egal tijekom tri četvrtine, ali ona jedna je bila presudna.

Preciznije, presudne su bile zadnje četiri minute prvog poluvremena u kojima su domaće ugradile 11 poena, a primile tek dva i tako na odmor otišle s “plus 14” (39:25).

Iskusnije Zagrepčanke znale su bolje iskoristiti greške svojih protivnica, koje se nakon šest kola drže na sredini ljestvice.