Premijer liga

Košarkašice FSV-a porazom u Puli zaključile još jednu premijergašku sezonu, Riječanke na kraju zauzele osmo mjesto

Katarina Blažević

Foto M. GRACIN

RIJEKA Susret 22. kola Premijer lige košarkašica: Pula Moviter – FSV 75:68 (16:19, 21:14, 24:19, 14:16). SC Mirna-Pattinaggio. Gledatelja: 50. Suci: Đuraki (Pula), Koraca (Poreč) i Mejak (Pula).

PULA MOVITER: Đukić 10, Begonja 7, Borić 24 (2-2), Percan 6 (2-5), Schrauth 24 (10-12), Petrinčić, Perić 2 (0-1), Trehub, Županić, Ramljak 2.

FSV: Bašek 11 (5-6), Tuftan 4, Škare 16 (3-3), Krajina 16 (2-3), Peričić 16 (0-2), Jurčić 16, Leoni, Šporčić, Brandić 5 (1-1), Pršo, Kajfeš, Soldo.

Košarkašice FSV-a porazom u Puli zaključile su još jednu premijerligašku sezonu. Riječanke su svoj drugi susret s Pulom u pet dana bolje otvorile, vodile su do završnice druge četvrtine. Ivana Đukić je domaćima donijela preokret s dvije uzastopne trice (35:31)  minutu i 20 sekundi prije kraja prvog poluvremena…

Nakon toga mlade Riječanke više nisu uspjele ozbiljnije ugroziti vodstvo domaćina, odnosno približiti se na manje od sedam poena razlike.

FSV je svoju treću uzastopnu premijerligašku sezonu završio na osmom mjestu u konkurenciji 12 klubova, što je mjesto više u odnosu na prošlu sezonu kada su završile kao devete. Riječanke su upisale 8 pobjeda i 14 poraza.

Final Four su izborile košarkašice Plamen Požege, Medveščaka, Raguse i Trešnjevke 2009.