prva liga košarkaša

Košarkaši Kvarnera se namučili s novim prvoligašem Amforom, pobjedu izvukli iskusni Štemberger i Perković

Katarina Blažević

. Štemberger je u svojoj 43. godini proveo svih 40 minuta na terenu, a zajedno s Perkovićem je zabio 60 posto poena svoje momčadi.

AMFORA – KVARNER 2010 69:79

RIJEKA Susret 8. kola Prve lige košarkaša: Amfora – Kvarner 2010 69:79 (25:23, 12:20, 18:21, 14:15). GD Makarska. Gledatelja: 50. Suci: Hordov (Zadar), Pepur (Kaštel Stari), Pribisalić (Split).

AMFORA: Morris 26 (6-7), Marcelić 8 (1-1), Kos 14 (1-4), Božek, Bokšić 2, Radalj, Radoš 2 (2-2), Han 9, Lovrić 4, Pribisalić 4 (2-4), Filipetti, Vučko.
KVARNER 2010: Štemberger 21 (8-8), Jashari 1 (1-2), Jadrijev 6 (1-2), Perković 26 (7-8), Guštin 6 (4-4), Delpin 8 (2-4), Bart 3, Cvitković (0-2), Krulčić, Vranković 8, Volčanšek, Jakšić.

Serijom 11:3 na kraju treće četvrtine (64:55) Kvarnerovci su se odvojili od ovosezonskog debitanta u ligi i uspjeli do kraja zadržati vodstvo. Samo tri minute nakon početka dvoboja domaći su vodili 12:5, a Riječane su morali spašavati Perković i Štemberger kako bi u drugu dionicu igre ušli s dva poena zaostatka.

Upravo je kapetan Štemberger s tri trice u drugoj četvrtini bio najzaslužniji za preokret i prvo veće odvajanje od Amfore pri odlasku na odmor (43:37), ali u nastavku su se domaći u više navrata vraćali na minus jedan. Serijom na kraju treće četvrtine Riječani su se uspjeli ponovo odvojiti i zadržati stečeno vodstvo.

Šteta što se Kvarner i u dvoboju s ekipom koja je na dnu ljestvice sa sedam poraza mora toliko oslanjati na najiskusnije igrače. Štemberger je u svojoj 43. godini proveo svih 40 minuta na terenu, a zajedno s Perkovićem je zabio 60 posto poena svoje momčadi.