NBA

Zubac: “Što mi vrijedi napredak kada smo ispali u prvom krugu. Opet!”

Hina

REUTERS

REUTERS



Košarkaši Denver Nuggetsa plasirali su se u drugi krug doigravanja NBA lige nakon što su u odlučujućoj sedmoj utakmici prvog kruga na svom parketu svladali Los Angeles Clipperse sa 120-101.


Do velike pobjede Nuggetsi su stigli odličnom momčadskom predstavom, šest je igrača domaćeg sastava zabilo barem 16 koševa, najviše Aaron Gordon 22 i Christian Braun 21, dok je Nikola Jokić uz 16 poena imao i 10 skokova te 8 asistencija. U sastavu Clippersa najefikasniji je sa 22 ubačaja bio Kawhi Leonard, dok je hrvatski centar Ivica Zubac za 31:50 minuta provedenih u igri ubacio 10 koševa (šut za dva 5-10, slobodna bacanja 0-2) uz 14 skokova, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.


Clippersi su nakon prve četvrtine vodili sa 26-21, ali tijekom drugih 12 minuta utakmice Nuggetsi su napravili preokret, taj period dobili sa 37-21 te na odmor otišli s opipljivom prednosti od 58-47. Nakon što je Kawhi Leonard u prvom napadu gostiju u drugom poluvremenu zabio tricu za 58-50 krenula je nezaustavljiva serija domaćih koji su sa 17-0 pobjegli na nedostižnih 75-50. Prednost Nuggetsa nastavila je rasti do čak 35 razlike (103-68) nešto manje od devet minuta prije kraja pa su u samoj završnici susreta priliku za igru dobili igrači s klupe, a u takvoj situaciji Clippersi su uspjeli barem ublažiti poraz. Dario Šarić čak niti u tako visokoj pobjedi svoje momčadi nije dobio priliku stupiti na teren.




Denver je ovom pobjedom izborio okršaj s najboljom momčadi ligaškog dijela sezone Oklahoma City Thunderom u drugom krugu doigravanja. Thunder je još ranije sa 4-0 u pobjedama izbacio Memphis Grizzliese.


Razočarani Zubac


Ovu smo sedmu utakmicu izgubili u svakom smislu košarkaške igre, izjavio je hrvatski centar Ivica Zubac nakon što je Denver u sedmoj utakmici pobijedio njegove Los Angeles Clipperse sa 120-101.


Iznimno uzbudljiva serija prvog kruga doigravanja NBA lige odlučivala se u sedmoj utakmici u Denveru, a velikim njenim dijelom Denver je dominirao te se time plasirao u drugi krug gdje će igrati protiv Oklahoma Cityja.


„Denver je igrao žestoko. Bio je bolji u svakom aspektu. U svakom smislu su nas nadigrali“, govorio je američkim novinarima Zubac nakon susreta. U sedmom ogledu Zubac je na parketu proveo 32 minute, a postigao je 10 poena uz 14 skokova, dvije asistencije, tri izgubljene i jednu osvojenu loptu.


Novinari su pitali hrvatskog košarkaša osjeća li ipak malo zadovoljstvo zbog velikog osobnog napretka u ovoj sezoni.


„Istina je, napravio sam nekoliko koraka naprijed. Primjetan je napredak i osnovni dio sezone je bio dobar. Ali, nismo bili tu da igramo taj dio sezone. Bili smo tu da napravimo prave stvari u doigravanju, da pokušamo osvojiti naslov prvaka, ali mi smo ispali u prvom krugu. Ponovno. Zbog toga zadovoljstvo ne postoji“, završio je Zubac.