NBA liga

Zubac najbolji u porazu Clippersa od Minnesote, Bogdanović odigrao prvu pripremnu utakmicu

Bojan Bogdanović/Foto REUTERS

Zubac je kao starter odigrao 26 minuta te je postigao 10 poena uz devet skokova, tri asistencije, dvije ukradene i izgubljene lopte te jednu blokadu

LOS ANGELES Hrvatski košarkaš Ivica Zubac bio je ponajbolji igrač Los Angeles Clippersa u visokom 100-128 porazu od Minnesote na domaćem parketu, u predsezonskom ogledu NBA lige.

Nakon što su Clippersi vodili poslije prve četvrtine (30-27) potpuno su potonuli u nastavku susreta te su kraj dočekali s minusom od 28 poena.

Zubac je kao starter odigrao 26 minuta te je postigao 10 poena uz devet skokova, tri asistencije, dvije ukradene i izgubljene lopte te jednu blokadu. Iz igre je gađao 4-7, a s linije slobodnih bacanja 2-2. U domaćem sastavu više poena od njega su ubacili Kennard (18) i Mann (15). Kod Minnesote su čak šestorica igrača imali dvoznamenkasti broj poena.

Uvjerljiva je bila Utah na domaćem parketu te je sa 127-96 svladala New Orleans. Prvu je utakmicu za Utah u predsezoni odigrao hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović koji se našao u udarnoj petorci te je ukupno na parketu bio 26 minuta.

Postigao je 15 poena uz šut 5-11 iz igre (2-7 za tricu), dok je realizirao sva tri slobodna bacanja. Imao je i tri ukradene lopte, dvije asistencije i jedan skok, uz jednu izgubljenu loptu. Na poluvremenu je Utah imala +17, a na kraju treće četvrtine plus od čak 30 poena. Domaćina je predvodio Rudy Gobert s 19 poena i 19 skokova.