NBA liga

VIDEO Ivica Zubac ugradio “double-double” učinak u poraz Clippersa u Memphisu, Lakersi sve bliže doigravanju

Ivica Zubac i Nicolas Batum/Foto REUTERS

Luka Šamanić odigrao je 12 minuta za Utah u porazu u Bostonu i postigao četiri poena uz dva skoka

RIJEKA Dario Šarić i Bojan Bogdanović nisu igrali u porazima Oklahome (unatoč 39 poena Shai Gilgeous-Alexandera) i Detroita. Luka Šamanić odigrao je 12 minuta za Utah u porazu u Bostonu i postigao četiri poena uz dva skoka, te po jednu ukradenu loptu i blokadu. Jayson Tatum (39 poena, 11 skokova) i društvo iz Celticsa su jednostavno bili prejaki za Jazzere.

Od četiri hrvatska košarkaša najbolji učinak u noći s petka na subotu imao je Ivica Zubac. Njegovi Clippersi su poraženi u Memphisu, a hrvatski centar je ostvario “double-double” učinak – 15 poena – 15 skokova. Imao je preko 50 posto (6-10) šuta iz igre i zaključio utakmicu kao drugi strijelac svoje momčadi.

Luka Šamanić između  Mikea Muscala i  Derrick Whitea/Foto REUTERS
.

Netsi su stigli do treće pobjede u posljednje četiri utakmice na krilima Mikala Bridgesa. Drugi put u posljednje tri utakmice prešao je granicu od 40 poena. Preciznije, ispratio je Hawkse s 42 poena u “mrežici”

Jalen Brunson je ubacio 48 poena u pobjedi Knicksa nad Cavsima. I momčad iz Clevelanda je imala raspoloženog šutera u svojim redovima. Donovan Mitchell postigao je 42 poena.

Anthony Davis je postigao 17 od svojih 38 poena u posljednjoj četvrtini, osim toga uhvatio je i 17 skokova u pobjedi Lakersa nad Minnesotom. LeBron James se priključio s 18 poena i 10 skokova za petu pobjedu Lakersa u posljednjih šest utakmica koja je društvo iz Los Angelesa vinula na sedmu poziciju i korak od direktnog plasmana u doigravanje.

Ispred Lakersa su aktualni prvaci iz San Francisca koji su na krilima tricaški raspoloženog trojca Curry – Thompson – Poole (20 trica) svladali Spurse. Stephen Curry je zaključio susret s 33,  Klay Thompson s 31, a Jordan Poole s 27 poena.

Sunsi su nastavili pobjeđivati s Kevinom Durantom u postavi. Durant je Nuggetsima, bez Nikole Jokića, ubacio 30 poena. Devin Booker je u četvrtu uzastopnu pobjedu ugradio – 27 poena.