NBA liga

Veliki preokret Netsa u režiji Caris LeVerta, zabio je 51 poen

Caris LeVert (Brooklyn Nets)/Foto REUTERS

NEW YORK Caris LeVert odveo je sa 51 poenom Brooklyn do pobjede na Bostonom. LeVert je 37 poena postigao u posljednjoj četvrtini produžetku! Promašio je devet od 26 lopti, pogodio svih 11 poena Netsa u produžetku. Netsi su gubili 71:50 na polovici treće četvrtine, ušli su u posljednji četvrtinu sa 84:67, a onda do kraja utakmice ubacili 62 poena… Srušili su ujedno i klupski rekord postigavši 51 poen u posljednjoj četvrtini.

Anthony Davis postigao je 37 poena, uhvatio 13 lopti i tome pridoda četiri “ukradene lopte” za pobjedu Lakersa nad Philadelhpijom kojoj je ovo deveti uzastopni poraz. LeBron James je zabio 22, Glenn Robinson 25 za goste.

Kawhi Leonard (25 poena) odveo je Clipperse protiv Oklahome do pete uzastopne pobjede. Dennis Schroder bio je najefikasniji kod Oklahome s 24 poena.

Malik Beasley (28) i D’Angelo Russell (23) su predvodili Minnesotu u pobjedi u New Orleansu. Čak osam igrača Timberwolvesa imali su dvocifreni učinak u najmanje dvije rubrike. “Rookie” Naz Reid ostvario je svoj prvi “double double” s 13 poena i 14 skokova. Zion Williamson ponovo je bio efikasan kod Pelicansa zabivši 25 poena.

Spursi su u napetnoj završnici svladali Hornetse bez svojega trenera Gregga Popovicha. Momčad je vodio legendarni Tim Duncan. Terry Rozier je potopio goste s 20 poena.

Pascal Siakam je “ukrcao” 33 poena i najviše pripomogao trijumfu Toronta u Phoenixu. Kyle Lowry je u šestu uzastopnu pobjedu svoje momčad nad Sunsima ugradio 28 poena. Devin Booker je s 22 poena bio najefikasniji kod Phoenixa.

Golden State u Denveru je ostvario i sedmu gostujuću pobjedu ove sezone. Wariorrsi su do pobjedei stigli na krilima Andrewa Wigginsa (22 poena, 10 asistencija). Kod Nuggetsa najbolji je bio Paul Millsap sa 18 pona i devet asistencija.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Sacramentu. Kingsi su na kraju uspjeli slomiti otpor gostiju iz Washingtona koji su u trećoj četvrtini zabili 46 poena i uveli utakmicu u neizvjesne vode. Harry Giles je svojim koševima presudio. Bradley Beal je za goste zabio 35 poena…

Rezultati: Charlotte – San Antonio 103:104, Boston – Brooklyn 120:129, New Orleans – Minnesota 139:134, Oklahoma City – LA Clippers 94:109, Denver – Golden State 100:116, Phoenix – Toronto 114:123, LA Lakers – Philadelphia 120:107, Sacramento – Washington 133:126.