NBA liga

Pelicansi šokirali domaćina u Salt Lake Cityju unatoč sjajnoj partiji Bojana Bogdanovića

Bojan Bogdanović/Foto REUTERS

Hrvatski košarkaš bio je prvi ime Utaha sa 23 poena

SALT LAKE  CITY Devonte Graham je pogodio tricu 1,9 sekundi prije kraja za pomalo iznenađujuću pobjedu (drugu zaredom) New Orleansa u Salt Lake Cityju. Brandon Ingram bio je prvo ime Pelicsansa s 21 poenom i šest skokova.

Bojan Bogdanović ponovo je odigrao dobru partiju, s 23 poena bio je prvi strijelac Jazzera (četiri skoka, jedna asistencija i jedna ukradena lopta) koji su polaganjem Rudya Goberta poveli 97:93 37 sekundi prije kraja. Ingram je nakon toga pogodio dva slobodna bacanja, a onda je Graham “pljusnuo” tricu nakon koje Jazzeri više nisu imali vremena za pravi odgovor.

Hrvatski košarkaš dobro je otvorio utakmicu ubacio je pet od prvih šest lopti gostima za 18:10 vodstvo. Svojom četvrtom tricom ( zabio je pet od osam pokušaja za tri poena; zaključio utakmicu sa 64 posto šuta), pogodio je i za 43:32 u drugoj četvrtini.  Međutim, uporni gosti na poluvrijeme su otišli s vodstvom 46:45 nakon što je Hernangomez pogodio tricu sa sirenom koja je obje momčadi privremeno poslala u svlačionicu.