NBA

Orlando ostvario prvu pobjedu u nastavku natjecanja, Šarić vrlo dobar u slavlju Sunsa protiv Wizardsa

Foto USA TODAY Sports

Košarkaši Phoenix Sunsa bili su bolji od Washington Wizardsa 112-125, a Dario Šarić je za pobjednike u 27 minuta i 14 sekundi provedenih na parketu ubacio 16 koševa

ORLANDO Košarkaši Orlanda svladali su Brooklyn sa 128-118 i ostvarili prvu pobjedu u nastavku natjecanja u NBA ligi, koje je u noći s četvrtka na petak po srednjoeuropskom vremenu započelo ‘pod balonom’, u prostoru Disney Worlda u Orlandu.

Magic su do pobjede predvodili francuski reprezentativac Evan Fournier sa 24 koša i pet asistencija te Crnogorac Nikola Vučević sa 22 poena, sedam skokova i pet asistencija. Najbolji kod Netsa bio je bivši igrač Mege Francuz Timothe Luwawu Cabarrot sa 24 koša i četiri skoka. Bivši košarkaš Cedevite i bosansko-hercegovački reprezentativac Džanan Musa je za deset minuta postigao pet koševa.

Košarkaši Phoenix Sunsa u svojoj su prvoj utakmici u nastavku NBA sezoneu u “balonu” u Orlandu svladali Washington Wizardse sa 125-112, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić u taj je uspjeh ugradio 16 koševa (šut za dva 2-3, trica 2-3, slobodna bacanja 6-6), šest skokova, tri asistencije i jednu osvojenu loptu za 27:14 minuta provedenih na parketu.

Phoenix je do pobjede kojoj zadržava izglede za doigravanje stigao uz odličnu igru svog udarnog dvojca, Devin Booker ubacio je 27 poena, a DeAndre Ayton je dodao 24 ubačaja uz 12 skokova. Kod Wizardsa, jedine momčadi iz Istočne konferencije koja je dobila priliku zaigrati u Orlandu, a da se ne nalazi među prvih osam sastava na ljestvici, bolji od ostalih bili su Rui Hachimura sa 21 i Jerome Robinson sa 20 pogodaka.

Portland Trail Blazersi ostvarili su iznimno važnu 140-135 pobjedu nakon produžetka protiv Memphis Grizzliesa u borbi za doigravanje, a solidnu minutažu dobio je i Mario Hezonja. On je za 23:25 minuta provedenih na terenu postigao osam koševa (šut za dva 1-3, trica 1-2, slobodna bacanja 3-4) uz četiri skoka, dvije asistencije i tri osvojene lopte.

Ipak, u ključnim trenucima susreta Hezonja je ostao na klupi, a priliku je dobio iskusni Carmelo Anthony koji je u posljednje dvije minute četvrte četvrtine pogodio dvije trice, no ne i onu koja bi riješila susret 10-ak sekundi prije kraja kod rezultata 124-124.

Uslijedio je protunapad Grizzliesa u kojem se njihov odlični “rookie” Ja Morant poskliznuo prilikom pokušaja prodora pod obruč pa se otišlo u dodatnih pet minuta u kojima su stvar u svoje ruke preuzeli Damian Lillard i CJ MCCollum. Lilliard je šest od svojih 29 koševa ubacio u produžetku, dok je McCollum ubacio pet od svojih 33 u tom vremenu. Kod Grizzliesa najefikasniji je bio Jaren Jackson sa 33 poena, dok je “tragičar” Morant dodao 22 uz 11 skokova.