NBA liga

Nuggetsi predvođeni Jokićem nanijeli i treći uzastopni poraz Lakersima, Harden ponovo zablistao, Durant se ozljedio…

James Harden/Foto REUTERS

LeBron James je imao lošu šutersku večer u Denveru unatoč 24 postignuta poena

DENVER Nikola Jokić je sa 17 poena, 13 asistencija i 12 skokova (osmi triple double ove sezone, 65. u karijeri) odveo Nuggetse do pobjede nad Lakersima koji su u negativnom nizu. Nakon četiri uzastopne pobjede doživjeli su tri uzastopna – poraza. “Rookie” Bones Hyland je pridodao 27 poena i 10 skokova na Denver koji je između ostaloga iskoristio lošu šutersku večer LeBrona James. Postigao je 24 poena (devet skokova), ali pogodio tek devet od 23 lopti iz igre.

Mavericksi su večer nakon što su zaustavili niz od 11 pobjeda Memphisa svladali Orlando. Luka Dončić je s 23 poena poželio dobrodošlicu trenreu Jasonu Kiddu koji se vratio na klupu Dallasa nakon što je izostao u četiri utakmice zbog pozitivnog testa na COVID 19. Mavsi su dobili osam od posljednjih devet utakmica.

Robert Williams je zabio dva slobodna bacanja 9.7 sekundi prije kraja i odveo Celticse do pobjede u derbiju s Bullsima. Vodećoj momčadi Istočne konferencije ovo je treći poraz zaredom, Celticsi su dobili četvrtu od posljednjih pet utakmica. Jayson Tatum je s 23 poena i 12 skokova bio prvo ime Bostona, Nikola Vučević s 27 poena prvo ime Bullsa. DeMar DeRozan je zabio 23 poena. I promašio tricu sa sirenom koja je mogla sve promijeniti.

Netsi su se vratili pobjedama uz veliki doprinos Jamesa Hardena. Zabio je 27 poena i podijelio 15 asistencija za pobjedu nad Pelicansima. No, ostali su bez Kevina Duranta koji je u drugoj četvrtini ozljedio koljeno. Koliko teško pokazat će najavljeni pregledi.

Pascal Siakam je zabio 30 poena, uhvatio 10 lopti i podijelio deset asistencija za pobjedu Raptorsa nad Bucksima. Giannis Antetokounmpo je uzvratio s 30 poena u redovima aktualnih NBA prvaka.

Knicksi su na krilima RJ Barretta (26) i Juliusa Randlea (24) svladali Hawkse i s petom pobjedom u posljednjih šest utakmica konačno okrenuli omjer pobjeda i poraza (22-21) u pozitivnom smjeru.

Joel Embiid je ponovo zabio preko 30 poena. Preciznije u devetoj od posljednjih deset utakmica. Ukrcao je 32 poena Heatsima. Zvijezda Sixersa je 25 poena zabila u drugom poluvremenu, nakon što je u prvome – promašivala.

– U prve dvije četvrtine osjećao sam se kao najgori igrač u NBA ligi – rekao je Embiid.

Darius Garland je s učinkom karijere (27 poena, 18 asistencija) bio najzaslužniji za preokret Cavaliersa koji su nadoknadili 18 poena zaostatka protiv Oklahoma Cityja. Lauri Markkanen je zabio ključnu tricu 11.4 sekundi prije kraja.