NBA

Nevjerojatna večer Embiida i Townsa. Ovo su radili samo najveći

REUTERS

REUTERS

Milwaukee Bucks su u gostima, drugi put u tri dana, sa 122-113 bili bolji od Detroit Pistonsa Bojana Bogdanovića, a hrvatski košarkaš je u porazu svoje momčadi sudjelovao s 15 koševa (šut iz igre 6/12, trice 2/4), jednim skokom i jednom asistencijom u 22:35 minute provedene na terenu.

Giannis Antetokounmpo je predvodio Buckse s triple-double učinkom – 31 koš, 17 skokova i 10 asistencija. Khris Middleton je dodao 26 koševa, a Damian Lillard je ubacio 17 koševa uz osam asistencija.

Marcus Sasser je bio najbolji pojedinac Detroita s 23 ubačaja.

Večer za pamćenje svakako će imati Joel Embiid koji je u pobjedi svojih Philadelphia 76ersa nad San Antonio Spursima 133-123 zabio nevjerojatnih 70 koševa.

Prije Embiida samo je osam igrača postiglo 70 ili više koševa u NBA utakmici: legenda Wilt Chamberlain (rekorder sa 100 postignutih koševa 1962.), krilo Lakersa Elgin Baylor (1960.), krilo Denvera David Thompson (1978.), centar Spursa David Robinson (1994.), bek Lakersa Kobe Bryant (2006.), i na kraju, trojica još uvijek aktivnih igrača, bek Phoenixa Devin Booker (2017.) i bek Clevelanda Donovan Mitchell (2023.), Damian Lillard, sada član Bucksa, a tada u Portlandu (2023.).

Učinku od 70 koševa Embiid je dodao i 18 skokova i 5 asistencija.

Kod San Antonia najbolji je bio rookie Victor Wembanyama s 33 poena i sedam skokova.

Embiidova izvedba pomogla je Sixersima da upišu šestu uzastopnu pobjedu, a s 29 pobjeda i 13 poraza nalaze se na trećem mjestu Istočne konferencije. Nasuprot tome, Spursi su doživjeli 35. poraz ove sezone, uz tek osam pobjeda. Zadnji su u Zapadnoj konferenciji.

Charlotte Hornets su u Minneapolisu sa 128-125 bili bolji od Minnesota Timberwolvesa kojima nisu pomogla ni 62 koša Karl-Anthonyja Townsa koji je promašio svoj zadnji pokušaj za tricu u posljednjoj sekundi regularnog dijela.

Miles Bridges je za pobjedu gostujuće momčadi ubacio 28 koševa, a Brandon Miller 27.

Vodeća NBA momčad Boston Celtics su porazili Dallas Maverickse sa 119-110 na njihovom terenu, a Jayson Tatum je ubacio rekordnih 39 poena i skupio 11 skokova za pobjedu svoje momčadi.

Jaylen Brown dodao je 34 poena za Celticse, dok je Maverickse predvodio Luka Dončić s 33 ubačaja, 18 skokova i 13 asistencija. Dallas je dobio 23 poena od Kyrie Irvinga i 20 poena od Tima Hardawaya Jr.

Mavericksi su bili na sedam poena nakon što je Dončić izveo dva slobodna bacanja 4:24 minute prije krja utakmice, ali bliže od toga nisu stigli.

Phoenix Suns su kod kuče sa 115-113 pobijedili Chicago Bullse, a slavlje im je osigurao Kevin Durant koji je zabio koš 1,6 sekundi do kraja. Nakon toga je DeMar DeRozan promašio pokušaj za tri poena na zvuk sirene za kraj.

Durant je utakmicu završio s 43 poena, a Sunsi su upisali šestu pobjedu zaredom. Bradley Beal ubacio je 18 poena za Phoenix, a Devin Booker 16.

Coby White je bio najbolji pojedinac Bullsa s 26 koševa, dok je DeRozan zabio 21.

Phoenix je zaostajao 23 koša nešto manje od četiri minute u trećoj četvrtini, smanjio je zaostatak na sedam na ulasku u posljednju dionicu i poveo s 95-94 nešto manje od sedam minuta prije kraja zahvaljujući Durantovoj seriji od 7-0.

Cleveland Cavaliers su u gostima sa 126-99 svladali Orlando Magic, a Jarrett Allen postavio je rekord franšize sa svojim 12. uzastopnim double-double, postigavši ​​14 koševa i uhvativši 11 skokova. Paolo Banchero je predvodio Orlando s 18 poena i šest asistencija.

Memphis Grizzlies su sa 108-100 nadigrali domaće Toronto Raptorse, a Jaren Jackson Jr. ubacio je 27 koševa uz šest ukradenih lopti za pobjedničku momčad.

Luke Kennard dodao je 19 poena za Grizzliese, koji su izgubili prethodne dvije utakmice.

Scottie Barnes je imao 22 poena, 12 skokova i šest blokada za Raptorse, koji su izgubili tri puta zaredom. RJ Barrett dodao je 29 poena i devet skokova.