NBA liga

LeBron James se vratio nakon stanke od 13 utakmica i zabio 19 poena u domaćem porazu Lakersa od Bullsa

LeBron James i Patrick Williams/Foto REUTERS

RIJEKA LeBron James se vratio na parket nakon duge stanke i postigao 19 poena u domaćem porazu Lakersa (nakon tri uzastopne pobjede) od Bullsa predvođenih Zachom LaVineom (32 poena). LeBrona nije bilo u posljednjih 13 susreta Lakersa, odnosno mjesec dana tijekom kojih se Lakersi pokušavaju grčevito dokopati doigravanja, odnosno zadržati u poziciji za plasman u “play in”.

Zanimljivo, LeBron tek drugi put u posljednjih 20 godina, odnosno u 1958. utakmici u NBA karijeri nije bio među starterima već je ušao s klupe sredinom prve četvrtine.

Grizzliesi su kod Hawksa ostvarili šestu uzastopnu i drugu gostujuću pobjedu nizu. Ja Morant je počeo utakmicu i zaključio je s 27 poena. Desmond Bane je dodao još 25 poena.

Jaylen Brown je postigao 41 poen uz 13 skokova u pobjedi bostona nad San Antonijom. Jayson Tatum nije igrao zbog ozljede. Netsima u Orlandu nije pomoglo ni 44 poena Mikala Bridgesa (6-9 šut za tri poena). Nedostajao mu je samo jedan poen do izjednačavanja učinka karijere.

Dario Šarić nije igrao u važnoj pobjedi Ohlahome na gostovanju u Portlandu. Shai Gilgeous-Alexander je ponovo bio prvo ime Thundersa s 31 poenom.

Karl-Anthony Towns (14 poena, pet skokova) je zabio tricu 11 sekundi prije kraja nakon “krađe” Kylea Anderson i odveo Minnesotu do pobjede u San Franciscu. Stephen Curry (20 poena) nije pogodio tricu sa sirenom. Warriorsi su propustili priliku pobjedom osigurati plasman u doigravanju.