NBA liga

LaVine i DeRozan zaustavili Joela Embiida i pobjednički niz Sixersa, Julius Randle zabio 57 poena u porazu Knicksa

Joel Embiid i Zach LaVine/Foto REUTERS

Aktualni NBA prvaci su prekinuli niz od 11 utakmica bez pobjede na strani

RIJEKA Zach LaVine (26 poena) i DeMar DeRozan (25 poena) polako se vraćaju u formu s početka sezone što su potvrdili i svojom igrom u pobjedi Bullsa nad Sixersima nakon čak dva odigrana produžetka. Momčad iz Chicaga zaustavila je pobjednički niz Philadelphije na brojci osam. Bullsi su s druge strane ostvarili treću pobjedu zaredom.

Joel Embiid (37 poena, 16 skokova) je i u desetoj utakmicu zaredom zabio najmanje 30 poena, ali je tri minute prije kraja drugog produžetka morao iz igre zbog osobnih pogrešaka. James Harden postigao je tek pet poena (šut 2-14) za 46 minuta provedenih u igri, ali je zato sakupio sedam skokova i 12 asistencija.

Julius Randle odigrao je sjajnu partiju u domaćem  porazu Knicksa od Minnesote. Igrač New Yorka postigao je čak 57 poena i postao treći strijelac kluba kada je u pitanju učinak u jednoj utakmici.  Goste su do pobjede predvodili Taurean Prince (35 poena) i Mike Conley (24 poena i 11 asistencija).

Aktualni NBA prvaci su prekinuli niz od 11 utakmica bez pobjede na strani. Stephen Curry je zabio 30, a Klay Thompson 29 poena u pobjedi Warrriorsa u Houstonu.

Memphis je u još jednoj utakmici bez Ja Moranta na domaćem parketu savladao Dallas bez Luke Dončića. Jaren Jackson Jr. ponovo je vodio  Memphis do pobjede s 28 poena. Kyrie Irving je zabio 28 poena kod Mavsa.