Prva liga košarkaša

Kvarnerovci se nisu uspjeli revanširati, Ribola Kaštela uzela zasluženu pobjedu

Katarina Blažević

PRVO IME GOSTIJU - Jasmin Perković/Foto S. DRECHSLER

Gotovo cijeli susret domaća je ekipa držala vodstvo i kako su tekle minute polako ga nadograđivala. Tek su minutu prije kraja prve četvrtine gosti imali "plus tri" (16:19), nakon čega su domaći brzo ponovo preuzeli vodstvo

KAŠTEL SUĆURAC Susret 14. kola Prve lige košarkaša: Ribola Kaštela – Kvarner 2010 86:76 (23:21, 21:18, 25:23, 17:14). Sportska dvorana Sokolana. Gledatelja: 50. Suci: Mirčeta, Bralić i Lovrić (svi Šibenik).

RIBOLA KAŠTELA: Klepo 18 (1-1), Rašetina 8 (1-1), Delaš 13 (6-7), Krešić 25 (2-2), Svalina 5, Vidović 7 (2-2), Omašić, Sanader 3, Murko, Marasović 2, Elez 5.

KVARNER 2010: Štemberger 16 (5-7), Delpin 5, Jadrijev 8, Perković 16 (5-5), Guštin 7 (3-4), Bart 8, Jashari 8 (1-1), Krulčić 2, Vranković 6, Volčanšek, Jakšić.

Košarkaši Kvarnera 2010 novu su kalendarsku godinu otvorili porazom na gostovanju kod Ribola Kaštele. Nisu se Riječani domaćinu uspjeli revanširati za gorak poraz u produžetku dvoboja na Trsatu, Kaštelani su na kraju došli do zaslužene pobjede i na svojem terenu. Gotovo cijeli susret domaća je ekipa držala vodstvo i kako su tekle minute polako ga nadograđivala. Tek su minutu prije kraja prve četvrtine gosti imali “plus tri” (16:19), nakon čega su domaći brzo ponovo preuzeli vodstvo.

Andro Vranković je u prvom napadu druge dionice igre položio za izjednačenje rezultata (23:23), pokazalo se zadnje do kojeg su Riječani došli. Iako su i Kaštelani zaredali nekoliko pogrešaka, košarkaši Kvarnera 2010 to nisu znali iskoristiti. Domaće igrače je krenulo na šutu, što se i pokazalo ključnim, okršaj su završili s 55 posto šuta iz igre, brojka je kod gostiju stala na 40.

Nada se kod Kvarnera ipak nije gasila, došli su na “minus sedam” (79:72) četiri i pol minute prije kraja susreta, ali trica Vidovića i još dva slobodna bacanja Krešića odlučila je pobjednika. Krešić je i predvodio domaće s 25 poena, deset skokova i tri asistencije, dok su kod gostiju standardno bili najefikasniji Štemberger i Perković, svaki s po 16 poena, tri skoka i četiri asistencije. Značajniju je minutažu dobio i kadet riječkog kluba, 16-godišnji Vigo Bart, koji je ubacio osam poena.