Prva liga košarkaša

Kvarner 2010 doživio težak poraz u Dubrovniku na otvaranju prvoligaške sezone

Katarina Blažević

Kapetan Kvarnera 2010 Siniša Štemberger/Foto D. ŠKOMRLJ

Mladost i neiskustvo ipak je koštalo Riječane, koji su utakmicu izgubili praktički u prvoj četvrtini

DUBROVNIK – Susret 1. kola Prve lige košarkaša: DubrovnikKvarner 2010 109:76 (30:12, 28:25, 24:20, 27:19). Sportska dvorana Gospino polje. Gledatelja 50. Suci: Jurčević, Mjeda, Hajduk (Split).
DUBROVNIK: Vidović 17, Šimović 15, Došen 20, Vodopija 15, Vrkić 13, Mucić, Miović, Mustapić 4, Raguž 11, Orsat 2, Vujičić 10, Tomašević 2.
KVARNER 2010: Štemberger 17, Delpin, Smojver 13, Krstinić 8, Furlan 7, Jashari 6, Jadrijev 1, Volarević 4, Krulčić 7, Atelj 6, Penić 3, Baćac-Simper 4.

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su težak poraz na otvaranju prvoligaške sezone, Dubrovčani su na svojem terenu bili bolji rezultatom 109:76. Mladost i neiskustvo ipak je koštalo Riječane, koji su utakmicu izgubili praktički u prvoj četvrtini.

Kapetan Štemberger je dvije i pol minute nakon početka susreta tricom donio izjednačenje 6:6, nakon čega je uslijedila serija Dubrovnika 6:0. Smojverovom tricom (12:9) Riječani su smanjili, ali to je otprilike bilo sve. Domaći su košarkaši serijom 12:0 stvorili prvu veću razliku. Nije pomogla ni Šućurovićeva minuta odmora, Riječani su prvu četvrtinu zaključili s 18 koševa minusa.

U druge dvije četvrtine gosti su se pribrali te su uspjeli i parirati Dubrovniku, ali nedovoljno da bi smanjili zaostatak. Štemberger je predvodio Riječane sa 17 poena, Smojver je dodao 13, dok je prvo ime kod domaćina bio Došen s 20 koševa.