Prva liga košarkašica

Košarkašice FSV-a protiv izravnog konkurenta u borbi za ostanak upisale prvu pobjedu ove sezone

Katarina Blažević

Karolina Škare (FSV) u borbi s Editom Škec i Emanuelom Vrgoč (Split)/M. LEVAK

Presudila je druga četvrtina u kojoj su se domaće »odlijepile« serijom 10:2, značajne su bile trice Laljek i Brandić

FSV – SPLIT 61:46

RIJEKA  Utakmica 4. kola Premijer lige košarkašica: FSV – Split 61:46 (14:11, 23:10, 12:12, 12:13). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 50. Suci: Lenac, Trebatički i Miletić (Rijeka).

FSV: Bašek 16 (3-4), Tuftan 4, Kajfeš, Škare 15 (5-7), Stanić 1 (1-2), Vidović, Ratković, Jurčić, Leoni, Brandić 9 (4-4), Laljek 14 (2-2), Šporčić 2.

SPLIT: Prnjak, Bodrožić 13 (4-4), Brnas 4, Dujić 4 (2-2), Škec 13 (5-10), Bošnjak, Papak, Tabak 12 (3-4), Vrgoč, Melić.

Foto galerija: Prva liga košarkašica FSV - Split Foto: Mateo Levak

Košarkašice FSV-a u četvrtom su kolu Premijer lige upisale i prvu pobjedu ove sezone protiv izravnog konkurenta u borbi za ostanak, Splita. Presudila je druga četvrtina u kojoj su se domaće »odlijepile« serijom 10:2, značajne su bile trice Laljek i Brandić (26:15). Gošće su redale greške, dok je Laljek pri kraju četvrtine svojom drugom tricom odvela riječku ekipu i na 20 poena razlike (36:16).

Splićanke su nešto više griješile od domaćih igračica, koje su to iskoristile i zabile 19 poena iz pogreški gostujuće ekipe. Napadački raspoloženim igračicama Škare i Bašek u ovoj se utakmici pridružila i Doroteja Laljek (14 poena i pet asistencija), kojoj je ovo ujedno bio i debi u dresu FSV-a. Laljek je ovoga ljeta stigla iz Trešnjevke 2009, ali ju je ozljeda spriječila da ranije nastupi za FSV.