Premijer liga košarkašica

Košarkašice FSV-a poražene od Trešnjevke, favoritkinje iz Zagreba zaustavile domaći niz Riječanki

Katarina Blažević

Josipa Tuftan/Foto A. MAKSIMOVIĆ

Riječanke su namučile aktualne viceprvakinje Hrvatske

RIJEKA Susret 7. kola Premijer lige košarkašica: FSV – Trešnjevka 2009 54:70 (8:14, 19:16, 18:14, 9:26). SRC 3. maj. Gledatelja: 100. Suci: Šverko, Pavelić i Trebatički.

FSV: Bašek 8, Kajfeš 2 (2-2), Trehub 16 (0-3), Brajac 5 (3-6), Krakić 15 (4-5), Ratković, Vidović 4 (1-2), Jurčić 4 (1-2), Šporčić, Brandić, Tuftan.

TREŠNJEVKA 2009: Novak 11 (2-2), Rodek 9, Ćurić 11 (3-6), Valčić 12 (2-2), Bilić 21 (4-5), Brtan, Ćuklin 4 (1-2), Maričević, Kokolić, Jakšić, Vukić 2.

Iako bi konačni rezultat mogao naslutiti kako su aktualne viceprvakinje na Kantridi bez velikih problema svladale košarkašice FSV-a, bila je to zapravo poprilično izjednačena utakmica u kojoj su domaće itekako namučile favoriziranu Trešnjevku 2009. Kada je Trehub u 36. minuti položila za 51:58, sve je još uvijek bilo otvoreno.

Ali, ista igračica potom nije iskoristila tri slobodna bacanja, dok je Novak dva puta bila precizna s linije slobodnih bacanja, a Ćurić nadovezala još dva poena (51:62).

U zadnje dvije minute Trešnjevka je serijom 8:0 učinila pobjedu uvjerljivijom. Trehub je uz 16 poena dodala 13 skokova, dok je Krakić stala na 15 poena i osam skokova.