Težak poraz

Košarkaši Škrljeva uvjerljivo poraženi u gostima kod Zadra, domaći u prvoj četvrtini riješili utakmicu

Luka Medak

Trener Damir Rajković s ekipom/Foto Arhiva NL

Iako je trener Damir Rajković rekao kako želi da se u ovoj utakmici njegovi igrači pokažu u što boljem svjetlu, to se nije dogodilo...

RIJEKA Utakmica 27. kola HT Premijer lige košarkaša: Zadar – Adria Oil Škrljevo 109:71 (27:12, 28:14, 26:22, 28:23). Dvorana “Krešimir Ćosić”. Bez gledatelja. Suci: Jovović, Galić, Reić. Opunomoćenik: Frakin.

ZADAR: Carter, Palokaj, Vuković 9 (2-2), Mavra 2, Onuaku 8, Jordano 23, Justice 24 (3-4), Brala 8 (4-4), Bursać 10 (4-5), Junaković 11 (2-2), Planinić 2, Kraljević 12 (2-3).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 7 (1-3), Gunjina 7, Robertson 14 (2-5), Vrgoč 7 (2-2), Bjelanović 5 (3-3), Vucić 5, Barnjak 3, Boban 12 (4-4), Rajčić 7 (2-2), Cvitković 4.

Košarkaši AO Škrljeva još su jednom uvjerljivo poraženi od ABA ligaša, ovaj put u gostima kod Zadra. Iako je trener Damir Rajković rekao kako želi da se u ovoj utakmici njegovi igrači pokažu u što boljem svjetlu, s obzirom na to da ih je Cibona pobijedila 33 poena razlike, to se nije dogodilo. Zadranima je bila dovoljna samo jedna četvrtina da naprave nedostižnu razliku za goste.

U utakmicu su ušli strelovito i poveli 11:0, te je trener Rajković nakon samo tri minute igre bio prisiljen pozvati minutu odmora. Tek na pola prve četvrtine Škrljevčani preko Roberstona dolaze do prvih poena na utakmici, ali prednost Zadra se nije pretjerano smanjivala. Štoviše, Jelenković i Bjelanović su s ukupno čak šest izgubljenih lopti darovali Zadranima lake poene i domaći su već nakon prvih 10 minuta imali 15 poena prednosti.

U drugoj četvrtini ništa se nije promijenilo. Zadrani su nastavili gdje su stali, Andrew Justice pogađao je trice kao na traci i Škrljevo je dočekalo poluvrijeme s ogromnih 29 poena zaostatka (55:26). U nastavku su Škrljevčani odigrali bolje jer su domaći “maknuli nogu s gasa”, ali svejedno gosti nisu uspjeli uzeti niti jednu od preostale dvije četvrtine.