KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA

Košarkaši Kvarnera 2010 svladali Samobor i drugu godinu zaredom izborili sudjelovanje na Final Eight turniru

Katarina Blažević

Gosti su napadačkim skokom zadavali puno muke domaćinu na Kozali, ali Kvarnerovci su se uspjeli izvući i zasluženo slaviti

RIJEKA   Košarkaši Kvarnera 2010 i drugu godinu zaredom će kao prvoligaši (drugi rang) nastupiti na završnici Kupa “Krešimir Ćosić”, odnosno Final Eightu natjecanja! Riječani su u izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici i drugi put ove sezone svladali Samobor, iako ovoga puta s puno više muke. Najviše problema nije im sada zadavao Kruno Simon, već šuterski raspoložen Daniel Pavičić (28 poena, pet trica), dok je odličnu partiju u obrani i napadu odradio Fran Jacović.

Gosti su dominirali u skoku, što im je u prvoj četvrtini i donijelo minimalnu prednost, ali domaći su se uspjeli na kraju izvući. Da su obrambeno bolje reagirali kroz cijeli susret, bila bi to i uvjerljivija pobjeda…

Riječani su se u prvom dijelu zadnje četvrtine dva puta odvajali na razliku od šest i sedam poena, ali borbeni Samoborci se nisu dali, već su nakon 73:67 dobrom serijom uspjeli izjednačiti na 75:75. Domaći nisu upali u nervozu nakon što je Simon tricom donio vodstvo gostima, već je Lisica ubrzo uzvratio, usamljeni Marinelli nadovezao još dva poena, a Fells tricom dvije minute i 15 sekundi prije kraja donio novu radost (83:78). Samobor je u tom trenutku pao u igri, nanizali su gosti poneke promašaje, a Marinelli je 15 sekundi prije kraja napokon potvrdio pobjedu vrijednu četvrtfinala Kupa.

Kvarner je u prvom poluvremenu imali odličnih 58 posto šuta iz igre, ali Samoborcima su dopustili previše napadačkih skokova pa tako i puno više prilika i poena iz druge šanse. Razlika u skoku bila je još izraženija u prvoj četvrtini, ali i na kraju poluvremena Kvarner je imao tek 13 skokova (samo jedan napadački), dok je Samobor stao na njih 18 (sedam napadačkih). I nakon 40 minuta statistika je u tom segmentu glasila 29-37. U drugoj četvrtini su gosti imali i “plus sedam” (30:37) nakon što se Fran Jacović razigrao u reketu, ali je u tom razdoblju Čakarun vukao svoju momčad i nije dopustio da se gosti značajnije odvoje. Paljbom trica (Fells, Marinelli, Lisica) domaći su krajem druge četvrtine vratili utakmicu u čisti egal, a potom u drugom poluvremenu ponešto bolje zadržali koncentraciju i zasluženo slavili.

Kvarner 2010 – Samobor 88:85

Utakmica osmine finala Kupa “Krešimir Ćosić”: Kvarner 2010 – Samobor 88:85 (23:24, 24:25, 20:13, 21:23). Dvorana “Dinko Lukarić”. Gledatelja: 150. Suci: Stanković, Lenac i Koraca.

KVARNER 2010: Vucić 3, Čakarun 19 (3-5), Lisica 23 (4-4), Zelanto 2, Marinelli 22 (7-8), Vujasinović 8 (2-2), Fells 9, Štemberger, Delpin, Smojver, Kostić, Đugum 2.

SAMOBOR: Lukačić 9, Levanić-Kutni 18 (0-1), Pavičić 28 (3-4), Simon 7, F. Jacović 17 (2-2), Sturnjak, Sedlar, Macner 5 (2-2), Čolak, J. Jacović 1 (1-4).