Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi na Trsatu od Jazina Arbanasa, Riječani promašili čak 25 trica

Katarina Blažević

Foto Arhiva NL

Mlada zadarska ekipa iskoristila je mnogobrojne promašaje i nesporazume Riječana, koji su rezultirali čestim krivim dodavanjima

KVARNER 2010 – JAZINE ARBANASI 74:83

RIJEKA Susret 14. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Jazine Arbanasi 74:83 (16:14, 18:25, 20:22, 20:22). Dvorana mladosti. Suci: Pavičić, Rogić i Čačić (Zagreb).

KVARNER 2010: Štemberger 8 (4-6), Delpin 16 (2-5), Krstinić 14 (2-4), Jadrijev 5, Tončinić 21 (5-5), Smojver 3, Jashari 5 (2-4), Volarević 2, Krulčić, Ćosić, Penić.

JAZINE ARBANASI: Paponja 17 (2-2), Klarica 5, Beljan 3 (1-2), Vujičić 15, Korman 4 (0-3), Horvat 4 (2-4), Vidov, Butorac 5, Matulina 9 (4-4), Buljan, Šarac 14 (0-1), Dević Obradović 7.

Košarkaši Kvarnera 2010 upisali su i deveti prvoligaški poraz, mlada zadarska ekipa iskoristila je mnogobrojne promašaje i nesporazume Riječana, koji su rezultirali čestim krivim dodavanjima. A niti Siniši Štembergeru, koji je dosad vukao momčad, očito nije bio dan, promašio je svih 11 šuteva za tri poena, a kad se zbroji s ostalima, došlo se do čak 25 promašenih trica iz 32 pokušaja!

Dobro su domaći krenuli u susret, u prve su dvije četvrtine parirali suparniku ponajprije zahvaljujući dobroj obrani, a do prvoga su vodstva (27:26) gosti došli tek tri minute prije poluvremena. Vraćali su Tončinić i Smojver Riječane u igru, ali Šarac i Dević Obradović dovode Zadrane na plus pet na kraju druge četvrtine.

Imali su i u posljednje dvije četvrtine Kvarnerovci priliku približiti se gostima i možda preokrenuti rezultat, ali previše promašaja u ovoj utakmici definitivno ih je koštalo pobjede.