Premijer liga košarkaša

Košarkaši DL Škrljeva došli odraditi utakmicu u Zagreb i doživjeli očekivani poraz

Katarina Blažević

Viktor Šarić/S. DRECHSLER

Gosti su dopustili da im protivnik u prvom poluvremenu zabije čak 61 poen, a sve je zapravo bilo riješeno već u prvoj dionici igre

Cedevita Junior – DepoLink Škrljevo 104:77

ZAGREB  Utakmica 31. kola FAVBET Premijer lige: Cedevita Junior – DepoLink Škrljevo 104:77 (33:17, 28:21, 21:18, 22:21). Dom Sportova. Gledatelja: 50. Suci: Vulić, Terlević i Matek.

CEDEVITA JUNIOR: Rašić 7, Allen 20, Serdarušić 17 (1-1), Luke, Maričević 10 (2-3), Bogdanović 18 (1-3), Ogrizović 9 (1-1), Karačić 12 (1-2), Jelić, Mršić 2, Bilić 9 (0-1), Ljubičić.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Gulin 3 (1-2), Šljivarić, Svoboda 3, Hollowell 16 (3-6), Stanojević, Whitney 12, Bart 14 (2-3), Krajina 12 (2-6), Salopek, Šarić 15 (3-5), Ćošić 2 (2-2).

Košarkaši DepoLink Škrljeva očekivano su poraženi na gostovanju kod Cedevite Junior u utakmici u kojoj nisu imali rezultatski imperativ, a prema igri i rezultatu vidjelo se da su u Zagreb otišli tek odraditi utakmicu. Sada je već poznato da će Škrljevčani sezonu završiti na pretposljednjem mjestu pa će morati ići u doigravanje za ostanak u Premijer ligi i to je zapravo jedini razlog koji donekle može opravdati njihov rezultat u susretu 31. kola. Gosti su dopustili da im protivnik u prvom poluvremenu zabije čak 61 poen, a sve je zapravo bilo riješeno već u prvoj dionici igre.

Činilo se da je Škrljevo zaboravilo da u košarci postoji i obrana. Kada je Serdarušić ukrao loptu Stanojeviću pa se brzo sjurio i zakucao za 11:1, trener Škrljeva Edi Dželalija pozvao je minutu odmora. Iako ona baš i nije pomogla njegovoj ekipi jer je u sedmoj minuti igre, nakon što je Allen ubacio tricu, Cedevita Junior vodila 19:1. Srećom za goste pa je koji trenutak kasnije s druge strane ušla trica Hollowella. Upravo je on, zajedno s Bartom, bio zaslužan što je Škrljevo do kraja prve četvrtine sa 17 ubačenih poena barem donekle smanjilo razliku koja je stajala na semaforu.

Domaćin je odigrao praktički savršeno prvo poluvrijeme u kojem je nadigrao goste iz Bakra u svakom segmentu igre. Mulaomerovićeva momčad je u prvih deset minuta upisala 33 poena, a do poluvremena je ta brojka stala na 61 poenu. I da stvar bude gora za Škrljevo, domaći nisu popustili niti u drugom poluvremenu, već su malo po malo povećavali svoje vodstvo. U nekoliko su navrata u trećoj i zadnjoj četvrtini imali “plus 32”, a kada je Bilić četiri minute prije kraja pogodio šut za dva poena, bilo je već 100:67. Viktor Šarić s 15 poena i devet skokova na kraju je bio prvo ime poražene momčadi, dok je kod napadački odlične Cedevite Bogdanović uz 18 poena imao i 11 skokova te tri asistencije.