Finale Druge lige

Košarkaši Crikvenice izborili plasman u doigravanje za ulazak u Prvu ligu, sjajni Štemberger nadmudrio Perkovića

Katarina Blažević

Siniša Štemberger/Foto M. LEVAK

Iskusni Štemberger utakmicu zaključio s 39 poena!

RIJEKA Susret finala Druge lige – zapad za košarkaše: Pazin – Crikvenica 79:88 (15:22, 25:16, 24:27, 15:23). Dvorana Matija Katalinić. Suci: Lenac, Žagar, Miletić (Rijeka).

PAZIN: Erik 4, Travanja, Ćus, Zajc 8, Mekić 4, Guštin 20, Oplanić, Gržinić 7, Perković 20, Krulčić, Bojkić 13.

CRIKVENICA: Štemberger 39, Šamanić 15, Dragonjić 10, Šulentić, Jurić 6, Vilušić 3, Sviben, Benić, Perić 9, Zorić 6.

Košarkaši Crikvenice pobijedili su Pazin na kastavskom terenu i izborili plasman u doigravanje za ulazak u Prvu ligu. Iskusni Jasmin Perković, pojačanje Pazina u ovome susretu, dvije minute prije kraja s dva je slobodna bacanja izjednačio rezultat (79:79). Uzvratio je s tri poena s crte slobodnih bacanja njegov suigrač u Kvarneru 2010, Siniša Štemberger, da bi Kirci u zadnjoj minuti nanizali još šest poena i došli do pobjede vrijedne borbe za ulazak u prvoligaško društvo. Već su početkom druge četvrtine igrači Crikvenice stigli do prednosti od trinaest poena, ali Pazin se uspio vratiti.