NBA liga

Kingsi kaznili očajnu “tricašku” večer LeBrona i slavili u Los Angelesu nakon tri produžetka

LeBron James/Foto REUTERS

Najveća zvijezda Lakersa zabila je 30 poena, ali realizirala tek dva od 13 pokušaja za tri poena

LOS ANGELES Čak tri produžetka trebala su se odigrati u Los Angelesu prije nego što su igrači Sacramenta slomili Lakerse ostvarivši svoju petu gostujuću pobjedu u 10. nastupu ove sezone – drugu pod vodstvom novoga trenera. Lakersi su pak nastavili sa slabim partijama koje su ih odvele u negativan omjer pobjeda i poraza 10-12.

LeBron se vratio na parket nakon odrađene kazne sjajnom partijom protiv Indiane. No, najveća zvijezda Lakersa je i u toj utakmici izgubila živce, kažnjena je s 15 tisuća dolara zbog “prljavog jezika”. Protiv Kingsa je ubacio 30 poena (sedam skokova, 11 asistencija), najviše u redovima Lakersa, ali uz mizeran postotak šuta za tri poena – 2-13 (ukupno 40 posto šuta) što se na kraju pokazalo odlučujućim. Russel Westbrook ostvario je “triple-double” – 29 poena, 10 skokova i 11 asistencija. De Aaron Fox je predvodio Sacramento s 34 poena.

Lakersi su na otvaranju zadnje četvrtine imali 81:73, međutim na malo manje od četiri minute prije kraja Kingi su stigli do prvog vodstva 94:93. LeBron je minutu prije kraja zakucao za novo vodstvo  100:98, a onda promašio tricu gotovo sa sirenom da bi se izbjegao prvi od tri produžetka.

I istekom prvoga “pripetavanja” ista slika. Trica LeBrona nije pogodila kod rezultata 112:112. U drugom produžetku pogodio je dva slobodna bacanja i pridodao još dva poena 24 sekunde prije kraja za 124:124. Međutim, sredinom posljednjeg produžetka ponovo mu je zadrhtala ruka, promašio je slobodna bacanja, pa još jedan pokušaj za tri poena, a kod Kingsa je neumoljiv bio Marvin Bagley II i Sacramento je otišao na “plus pet”. Ubrzo je Thompson pogodio za i sedam razlike minutu prije kraja nakon čega je postalo jasno u kojem smjeru će utakmica skrenuti.