TEŠKA NOĆ U LOS ANGELESU

Ivica Zubac i Clippersi se upisali u negativnu stranu NBA povijesti

Luka Medak

Luka Dončić/Foto REUTERS

Dallas Mavericksi su ostvarili drugu najveću pobjedu u povijesti kluba, nakon što su 2014. s 53 poena razlike deklasirali 76erse.

RIJEKA U prvoj utakmici bogate NBA večeri Los Angeles Clippersi i Dallas Mavericksi ispisali su povijest. Rezultatom 77:27 za Dallas na poluvremenu, postavljen je NBA rekord za najveće vodstvo nakon prvog dijela utakmice u povijesti lige, srušivši time dosadašnji rekord od +47, koliko su imali Golden State Warriorsi protiv Sacramento Kingsa 1991. godine.

Za Clipperse nije bilo bolje niti u nastavku, na kraju su poraženi rezultatom 124:73, što znači da bi Mavsi pobijedili i da nisu zabili niti jedan koš u drugom poluvremenu. Za Mavse je ovo bila tek druga najveća pobjeda u povijesti kluba, nakon što su 2014. s 53 poena razlike deklasirali 76erse.

Zbog ovakvog rezultata početne su petorke igrale vrlo malo, ali Luka Dončić je u samo 26 minuta gotovo postigao triple-double učinak od 24 poena, 9 skokova i 8 asistencija. Kod Clippersa je najbolji među najgorima bio Paul George s 15 poena, dok je hrvatski centar Ivica Zubac postigao 10 koševa u 16 minuta igre. Za momčad iz Los Angelesa nije igrao Kawhi Leonard jer je u prethodnoj utakmici dobio udarac u zube i zaradio osam šavova.

U ostalim susretima također je bilo puno iznenađenja. Brooklyn Netsi, koji su prve dvije utakmice sezone pobijedili s više od 20 poena razlike, izgubili su od Charlotte Hornetsa, mladi Cavaliersi uvjerljivo su pobijedili Sixerse Joela Embiida i Bena Simmonsa, a Knicksi su s čak 20 razlike nadigrali Giannisa Antetokounmpa i Buckse.

Dario Šarić zbog ozljede još uvijek nije nastupio za Phoenix Sunse, a Luka Šamanić opet nije bio u rotaciji San Antonio Spursa.