NBA liga

Harden i Westbrook ubacili 72 poena u Salt Lake Cityju, Bogdanović ostao na 12 poena

James Harden/Foto REUTERS

SALT LAKE CITY James Harden ubacio je 38, Russel Westbrook pridodao 34 poena. Harden je upisao i pet skokova, te sedam asistencija uz šestom tricom na dvije minute i 13 sekundi prije kraja utišao Jazzere Bojana Bogdanovića. Hrvatski košarkaš ubacio je 12 poena, te sakupio šest skokova. Utah su u šuterskom dijelu predvodili Donovan Mitchell s 31 poeno i Jordan Clarkson s 22 poena.

John Collins izjendačio je s 35 poena učinak karijere u pobjedi Atlante nad Dallasom. Trae Young zabio je ključne poene (13 od njegovih 25) u posljednjoj četvrtini. Luka Dončić nije igrao, njegova zamjena Jalen Brunson je u prvoj četvrini ozljedio rame. Tim Hardaway ubacio je 33 poena uključujući i šest trica.

Giannis Antetokounmpo je s 31 poenom, 17 skokova i osam asistencija bio igrač utakmice u gostujućoj pobjedi Bucksa kod Philadeplhije. Domaćini su pritom ostali bez Bena Simmonsa, koji je nakon prve četvrtine otišao u svlačionicu i na dodatne preglede zbog bolova u predjelu leđa.

Sacrameno je iznenadio Clippers. Ivica Zubac je za 20 minuta provedenih na parketu u dresu Clippersa postigao osam poena uz sjajnih 15 skokova.

Rezultati: La Clippers – Sacramento 103:112, Charlotte – Brooklyn 86:115, Atlanta – Dallas 111:107,  Miami – Cleveland 124:105, Chicago – Phoenix 104:112, Milwaukee –  Philadelphia 119:98, Utah – Houston 110:120.