NBA DOIGRAVANJE

Clippersi na krilima fenomenalnog Leonarda opet pobijedili Mavse u Dallasu, izborili majstoricu u Los Angelesu

Luka Medak

Kawhi Leonard i Luka Dončić/Foto: REUTERS

Serija se sada ponovno seli u Staples Center u Los Angelesu, gdje će Kawhi i George imati novu priliku da eliminiraju momčad koju su izbacili i prošle godine u šest utakmica. Dallas se pak nada da će uzeti još jednu gostujuću pobjedu za prvi prolazak u drugi krug još od 2010. godine, kada su i osvojili naslov NBA prvaka.

RIJEKA Jedina preostala serija prvoga kruga Zapadne konferencije ipak nije privedena kraju s petka na subotu. Los Angeles Clippersi uspjeli su ponovno svladati Dallas Maverickse u gostima i sada će u seriji u kojoj nije slavila niti jedna domaća momčad pobjednik biti odlučen u majstorici u Los Angelesu.

Glavno ime utakmice bio je Kawhi Leonard, koji je izjednačio svoj rekord karijere u doigravanju s 45 poena. Ključan trenutak dogodio se u posljednjoj četvrtini pri rezultatu 90:88 za Clipperse kada je Dallasov Maxi Kleber promašio tricu za vodstvo, na što je Kawhi odgovorio serijom od osam uzastopnih poena za vodstvo 98:90 minutu i pol prije kraja.

Leonardu su se pridružili Paul George s 20 poena, 13 skokova i 6 asistencija, a Reggie Jackon je ubacio 25 poena uz devet skokova. Ivica Zubac je igrao samo pet minuta, a u tom periodu je pogodio dva slobodna bacanja i uzeo šest skokova.

Kod poraženih Mavsa najbolji je bio Luka Dončić s 29 poena, osam skokova i 11 asistencija, ali je zabio samo dvije trice iz devet pokušaja.

Rezultat: Dallas – LA Clippers 97:104 (3-3).