KIŠA TRICA NA FLORIDI

Bucksi razbili Miami i postavili novi NBA rekord, Clippersi se oporavili od povijesnog poraza

Luka Medak

Sam Merrill pogađa tricu za rekord/Foto: REUTERS

Bucksi su ubacili su čak 29 trica i srušili rekord Rocketsa, a Clippersi su nakon teškog poraza od Dallasa odlučili vratiti obraz u pobjedi nad Wolvesima

RIJEKA Nakon što su nedavno Mavsi razbili Clipperse i na poluvremenu postavili NBA rekord s 50 poena razlike, umalo je isto za rukom pošlo i Milwaukee Bucksima protiv Miami Heata. Iako na poluvremenu nije bila tolika razlika, u pobjedi od čak 47 poena prednosti Bucksi su postavili NBA rekord s najviše pogođenih trica na jednoj utakmici – ubacili su ih čak 29.

Time su srušili prethodni rekord od 27 trica, koji su prošle sezone postavili Houston Rocketsi. Zanimljivo, u toj osveti Bucksa nad ekipom koja ih je izbacila u doigravanju Giannis Antetokounmpo odigrao je jednu od svojih najlošijih utakmica. Zabio je samo 9 poena u 24 minute igre i od svih 13 igrača Bucksa bio je jedini koji spomenutom rekordu nije pridonio niti jednom tricom.

Buckse su predvodili Kris Middleton s 25 i Jrue Holiday s 24 poena, dok je s druge strane najbolji bio Tyler Herro s 23 koša. Zvijezda Miamija Jimmy Bulter nije igrao zbog ozljede.

Los Angeles Clippersi su nakon teškog poraza od Dallasa odlučili vratiti obraz i iz sve snage “udarili” po Timberwolvesima. Iako su opet igrali bez Kawhija Leonarda, ovaj put su od samog početka krenuli ozbiljno i pri rezultatu 39:39 u samo 90 sekundi napravili seriju 12:0, poslije koje se više nisu osvrtali. U jednom trenutku su vodili i više od 30 razlike, ali završili su susret “samo” s +23.

Hrvatski centar Ivica Zubac ponovno je ušao s klupe za Clipperse i u 18 minuta ubacio 12 poena, čemu je dodao četiri skoka i čak tri blokade. U pobjedi Sunsa nad Pelicansima svoj prvi nastup sezone ubilježio je i Dario Šarić. U prvoj utakmici nakon ozljede igrao je 14 minuta, a završio je susret s 10 poena i četiri skoka.