Euroliga košarkaša

Ante Žižić ubacio 14 poena, a Mario Hezonja 10 poena u zaostalim utakmicama Eurolige

Maccabi je na domaćem parketu pobijedio berlinsku Albu 87:78

TEL AVIV Odigrane tri zaostale utakmice košarkaške Eurolige, a devetu pobjedu u sezoni upisao je Maccabi koji je na domaćem parketu pobijedio berlinsku Albu 87-78.

Bila je to zaostala utakmica 20. kola, a isto tako i nova utakmica u kojoj je hrvatski centar Ante Žižić bio jedan od nositelja igre izraelske momčadi. Za samo 18 i pol minuta na parketu Žižić je ubacio 14 koševa, a tome je dodao i tri skoka. Iz igre je gađao 5-6, a s linije slobodnih bacanja 4-6.

Maccabi je rezultatski odmak od suparnika napravio u drugoj četvrtini i potom je kroz cijelo drugo poluvrijeme čuvao prednost i Albu na sigurnoj distanci. Prvo ime Maccabija bio je Scottie Wilbekin sa 18 poena, šest asistencija i tri ukradene lopte.

U zaostalom susretu 19. kola Real je u Madridu bio uvjerljiv protiv Uniksa kojeg je pobijedio 85-68. Walter Tavares je bio prvo ime kod Madriđana s 14 poena i 11 skokova.

Mario Hezonja, hrvatski igrač u redovima Uniksa, odigrao je 24 minute te je ubacio 10 poena uz šut iz igre 2-5 te 2-4 s linije slobodnih bacanja. Imao je četiri skoka, jednu asistenciju i tri izgubljene lopte.

Ovog utorka, u zaostalom susretu 18. kola, još je slavio Bayern. Sa 77-68 Bavarci su svladali Asvel u gostima, a prema pobjedi ih je vodio Augustine Rubit sa 17 poena i 10 skokova.

Na vrhu ljestvice su i dalje španjolski klubovi. Real Madrid ima 17-3, a Barcelona 16-5. Slijedi Armani Milano s 13-6, dok omjer 12-7 imaju Olympiakos i Zenit. Isti broj pobjeda i poraz više su skupili Uniks i moskovski CSKA.