Euroliga košarkaša

Žižić ubacio 10 poena uz četiri skoka u porazu Maccabija od Zenita, Simon ostao na pet poena

Ante Žižić/Foto PIXSELL

Rusku momčad su do pobjede u Tel Avivu predvodili Alex Poythress sa 16 poena i Mateusz Ponitka sa 14 koševa, sedam skokova i pet asistencija

ZAGREB Gostujuće momčadi imale su uspješnu večer u Euroligi ostvarivši pobjede u četiri od pet odigranih utakmica, a hrvatski su košarkaši u porazima svojih klubova imali skromne uloge.

Ante Žižić je za 17 i pol minuta na parketu ubacio 10 koševa uz četiri skoka, a Dragan Bender je u sličnoj minutaži imao samo četiri skoka, bez napadačkog učinka u porazu Maccabija 72-78 od Zenita iz Sankt Peterburga. Rusku momčad su do pobjede u Tel Avivu predvodili Alex Poythress sa 16 poena i Mateusz Ponitka sa 14 koševa, sedam skokova i pet asistencija.

U Istanbulu je Anadolu Efes poražen od Real Madrida sa 65-73, a Kruno Simon je u domaćoj momčadi ubacio pet poena te imao pet skokova i dvije asistencije. Vasilije Micić je sa 16 koševa bio najbolji strijelac turske momčadi, a Španjolce su do pobjede predvodili Fabien Causeur sa 15 i Trey Thompkins sa 13 poena.