PREMIERSHIP

Kobna greška Granita Xhake za novi kiks Arsenala, u gostima kod Burnleyja uzeli samo bod

Granit Xhaka/Foto: REUTERS

Arsenalov veznjak želio je kroz vlastiti kazneni prostor proigrati Davida Luiza, no loptom je napucao Wooda od kojega se lopta odbila u nebranjenu mrežu.

LONDON U prvoj utakmici 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Burnley i Arsenal su igrali 1:1 (1:1).

Gosti su poveli u samom otvaranju susreta kada domaći udarac pope nije uspio skrenuti u korner udarac Aubameyanga iz 6. minute, a domaći su do izjednačujućeg pogotka stigli nakon neshvatljive pogreške Xhake u 39. minuti. Arsenalov veznjak želio je kroz vlastiti kazneni prostor proigrati Davida Luiza, no loptom je napucao Wooda od kojega se lopta odbila u nebranjenu mrežu.

U nastavku susreta Arsenal je tražio novo vodstvo, u par navrata su tražili i kazneni udarac zbog igranja rukom domaćih, ali ga nisu dobili te se rezultat nije mijenjao.

Arsenal je 10. na ljestvici sa 38 bodova, dok je Burnley 15. sa 30 bodova.

Na vrhu je Manchester City sa 65 bodova, drugi Manchester United ima 51, a treći Leicester City 50.