Švicarska je u Baselu pobijedila Kekovu Sloveniju 3:0 (Elvedi, Embolo i Ndoye) i tako se izdvojila na vrhu skupine B.


U drugom dvoboju u toj skupini Kosovo je iznenađujuće u Prištini pobijedilo Švedsku 2:0 golovima Rexhbecaja i Muriqija pa skočilo na drugo mjesto skupine.




Danska je u skupini C u Pireju nadigrala Grčku 3:0, dok je Škotska s 2:0 bila bolja od Bjelorusije. Danska i Škotska sada imaju po četiri boda, Grčka je ostala na tri, dok je Bjelorusija bez bodova.


Italija je u uzbudljivoj utakmici pobijedila Izrael 5:4. Utakmica je igrana u Debrecenu. Domaćini na papiru su vodili 1:0 i 2:1, ali Talijane je dva puta u egal vraćao Kean (41′, 54′). Politano (59′) i Raspadori (82′) su odveli utakmicu u mirnije vode. Barem se tako u tom trenutku mislilo.


Bastoni je nespretnom reakcijom zabio drugi autogol Italije na utakmici, a potom je Peretz (89′) svojim drugim golom izjednačio – 4:4. Tonali je u 91. minuti osigurao Italiji drugu pobjedu pod vodstvom bivšeg trenera Hajduka Gennara Gattusa.


Italija je sada druga na ljestvici s devet bodova, koliko ima i Izrael koji je odigrao susret više. Na vrhu je Norveška sa 12 bodova.