SERIE A

Juventus pobijedio i preskočio Romu na ljestvici, približio se momčadima iz Milana

Giorgio Chiellini slavi sa suigračima/Foto: REUTERS

Cristiano Ronaldo je u 13. minuti doveo Juventus u vodstvo. U 69. minuti Juve je potvrdio pobjedu zaslugom Romina braniča Ibaneza koji je u pokušaju da spriječi pogodak ugurao loptu u svoju mrežu.

TORINO U derbiju 21. kola talijanske Serie A Juventus je u Torinu svladao Romu s 2:0 (1:0) te na taj način preskočio Rimljane i zasjeo na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Nakon treće uzastopne pobjede Juventus ima 42 boda iz 20 nastupa i zauzima treće mjesto, a na četvrtom je Roma koja je ostala na 40 bodova i ima utakmicu više. Inter je vodeći s 47 bodova, jednim više od Milana koji ima utakmicu manje.

Ranije su nogometaši Atalante propustili čak tri gola prednosti i osvojili samo bod na domaćem terenu odigravši 3:3 protiv Torina. Spezia je iznenađujuće došla do pobjede 2:1 na gostovanju kod Sassuola, što joj može biti ključno u borbi za opstanak.