Europska liga

Juranović strijelac u porazu Celtica, Bayer preokretom svladao Ferencvaroš, Zvezdi sva tri boda

S BIJELE TOČKE - Josip Juranović/Foto REUTERS

Duje Ćaleta Car ostao je na klupi Marseillea koji je odigrao 1-1 na gostovanju kod Lokomotiva u Moskvi. U istoj skupini Galatasaray je u Istanbulu slavio protiv rimskoga Lazija s 1-0 autogolom vratara Strakoshe (67).

SEVILLA Hrvatski reprezentativac Josip Juranović bio je strijelac za Celtic u porazu u 1. kolu Europske lige kod Betisa (3-4).

Bivši igrač Hajduka pogodio je iz penala u 27. minuti za vodstvo Škota od 2-0, no dokraja su Španjolci postigli čak četiri gola i napravili veliki preokret. Dva gola je zabio Juanmi, a po jedan Miranda i Borja, dok su, osim Juranovića, za Celtic pogađali Ajeti i Ralston.

U ovoj skupini je Bayer u Leverkusenu, također preokretom, svladao Ferencvaroš s 2-1.

U skupini F Zvezda je u Beogradu svladala Bragu s 2-1. Poveli su domaćini preko Rodića (75), samo minutu kasnije Galeno je izjednačio za Portugalce, da bi Katai iz penala pet minuta prije kraja donio Zvezdi pobjedu. Midtjylland i Ludogorec Razgrad su igrali 1-1.