Nogomet

Juranović i društvo izborili finale škotskog Kupa, ondje bi se mogli susresti s gradskim rivalom

GLASGOW Nogometaši Celtica plasirali su se u finale tamošnjeg Liga kupa nakon što su u polufinalu, na domaćem terenu, svladali Kilmarnock s 2-0.

Golom Japanca Daizena Maede poveo je Celtic 1-0 u 18. minuti, a labilni jedan gol prednosti Celtic je imao sve do pete minute sudačke nadoknade. Tada je Grk Giakoumakis postavio konačnih 2-0.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Celtic koji će u finalu igrati protiv pobjednika dvoboja Rangers – Aberdeen. Taj je polufinalni susret na programu u nedjelju od 16 sati.